arama

N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

Yetişkin köpekler, yavru dönemini bitiren, artık birçok konuda düzene girmiş köpeklerdir. Yetişkin köpekler ile sahipleri, birbirlerine iyice alışmış, aralarında ki özel bağ, sıkı bir şekilde gelişmiştir. Yavru dönemine nazaran bakımının ve beslenmesinin de daha kolay olması, yetişkin köpeklerin sahiplerinin sorumluluklarını biraz olsun hafifletmiştir. Yetişkin köpeklerin rutin bakım ve beslenmelerinin dışında, çok yorucu bir yönleri kalmamıştır. Yavruluktaki hassas dönemin geride kalması, birbirine iyice alışan köpek ve sahibi için, geriye kalan, bu beraberliğin tadını çıkarmak olacaktır. Yetişkin köpeğinizle geçirdiğiniz zamanlar artık daha eğlenceli bir hal alacaktır. Beraber yapacağınız uzun yürüyüşler, köpeğinize de, size de çok iyi gelecek, beraber çok keyifli saatler geçireceksinizdir.

 

Ancak, köpeğinizin yaşı ne olursa olsun, yine en dikkat etmeniz gereken nokta, köpeğinizin sağlıklı beslenmesini sağlamak olacaktır. Köpeklerin her yaşta farklı olan besin ve kalori ihtiyaçları, köpeğinizi doğru beslemeniz için temel oluşturmalıdır. Yetişkin bir köpeğin beslenme ihtiyaçlarının bilinmesi halinde, köpeğinizin doğru beslenmesini sağlamamanız için hiçbir sebep yoktur. Köpeklerin doğru yöntemlerle beslenmesi konusunda, ana kurallar, her yaştaki köpek için geçerlidir. Örneğin; köpekler için asla sağlıklı bir beslenme yöntemi olmayan artık yemeklerle beslenme, her yaştaki köpek için uygulanması gereken önemli kurallardan bir tanesidir.

 

Yine köpek sağlığına zararlı olan çikolata, kemik, çiğ et, salam, sucuk, sosis gibi şarküteri ürünleri, kemik, balık kılçığı gibi birçok besin, her yaştaki köpek için yedirilmemesi gereken besin gruplarıdır. Kaliteli bir mama seçimi yapmak için, belirlenen kurallar, yine aynıdır ve her zaman seçimi doğru yapmak önemlidir. Köpeğiniz yavruluk dönemini bitirip, yetişkinliğe geçiş yaptığında, yine temel kuralları uygulamalı ve tek fark olarak, yavru köpek maması değil, yetişkin köpek maması kullanmalısınız. Mama değişimi yaparken, köpeğinizin yeni mamaya geçişini kolaylaştırmak amacıyla, yeni mamaya birden değil, yavaş yavaş geçmelisiniz Aksi takdirde, köpeğiniz mama değişimi yapılırken, birçok sindirim sorunu yaşayacak ve alışma dönemi çok sıkıntılı geçecektir.

 

Yetişkin köpeğiniz için kullanacağınız mama, yetişkin köpeklere özel hazırlanan köpek mamalarından olacaktır. Yetişkin köpek mamaları, zaten yetişkin köpeklere özel hazırlandığından, sizin yapmanız gereken tek şey, kaliteli ve zararlı içerik barındırmayan bir mama seçmeniz olacaktır. Piyasada bulunan birçok köpek maması, oldukça kalitesiz ve zararlı içerikleriyle, köpek sağlığını tehdit etmektedir. Bu noktada kullanacağınız mamanın, köpeğinizin sağlığını ciddi şekilde etkileyeceğini unutmamalısınız.

 

Mama seçimi yaparken, içeriğinde, soya, mısır gluteni, renklendirici, katkı maddesi, hayvansal proteinler, et yan ürünleri, şeker pancarı küspesi gibi köpek sağlığını tehdit eden besin gruplarının, mamanın içeriğinde olmamasına özen göstermelisiniz. Tahılsız mamalarıdır. Köpeklerde bazı sağlık sorunlarına neden olduğu ve köpeklerin beslenmesinde olmaması gereken bir besin grubu olduğundan, tahıllı mamalar yerine, tahılsız mamalar kullanmalısınız. Eğer köpeğiniz tahıllı mama yediyse ve tahılsız bir mamaya geçiş yapacaksanız, bu geçişi yaparken önce az tahıllı mamaları kullanmanız, köpeğiniz için daha ideal olacaktır. Tahılsız mamaya direkt geçen köpeklerde yaklaşık 2-3 ay ishal görülebilir. Az tahıllı mamalarda bu sürecin daha kısa ve daha kolay atlatılabilmesi için, az tahıllı mamalar işe yarayacaktır.

N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

            N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Köpek Maması, yetişkin köpeğiniz için iyi bir seçim olacaktır. Genel olarak tüm mama seçeneklerinin kaliteli olduğu N&D marka mamalar, köpeklere zarar veren tahılları mamalarında kullanmayarak, köpeklerde alerji, obezite ve diyabet risklerini aza indirgemiş oluyor. İçeriğindeki yüksek orandaki, köpekler için çok ideal olarak kullanılmış. N&D köpek mamalarında etin yanında, sebze ya da meyve ile içeriği zenginleştirilirken, N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Yetişkin Köpek Mamasında da, nar ile zenginleştirilmiştir. İçeriğinde şeker pancarı küspesi dışında, hiçbir zararlı ürün kullanılmamış olan bu mama, köpeğinizin sağlıklı beslenmesi için çok ideal bir mamadır.