arama

N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Yetişkin Büyük Irk Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Yetişkin Büyük Irk Köpek Maması

Bazı hayvanların evcilleştirilmesi tarihimizde insanlar adına oldukça uzun süreli zamanlar almış bulunmaktadır. Bu evcilleştirilen hayvanların yavruları da insanlar tarafından büyütülmüş, üreme işlemi gerçekleştirilmiştir ve bu yapılanlar çok uzun zaman almıştır. İnsanların evcilleştirmeye başlandığı zaman dilimi, yapılan bazı araştırmalar ve bilim insanları bazı tahmin veyahut düşünceler Taş Devri’dir. O dönemdeki insanlar besin ihtiyaçlarını avlanarak gideriyorlardı. Bu avlanma esnasında buldukları veya gördükleri yaralı hayvanları ve bitki çeşitlerini yaşadıkları ortama getiriyorlar, daha sonra onları büyütüp ürettikten sonra ihtiyaçlarını giderme düşüncesi ile evcilleştirme olayı başlamıştır.

 

Bu hayvanların oldukça eski ama o zamanlar için erken bir zaman diliminde evcilleştirilmesi, bitkilerin üretilip çoğaltılması bu zaman dilimine istinaden daha geç bir zamana denk gelmektedir. O kadar geç kalınmıştır ki, hepimizin bildiği şeker kamışı bitkisi daha henüz gerimizde bırakmış olduğumuz yüzyılda üretilmeye başlanabilmişti. Yapılan bazı bilimsel araştırmalar sonucu elde edilen bilgilerde ilk olarak evcilleştirilme olayının üzerinde denendiği ayvan türü köpek imiş. O dönemlerde köpekler, evcilleştirilir iken daha çok Asya’nın Doğu kesiminde ve de Afrika çevrelerinde gerçekleştirilmiş.

 

İlk olarak evcilleştirilmiş olan köpeğin yanı sıra diğer hayvanlar daha sonra ki dönemlerde ve daha uzun süreli zaman dilimlerinde evcilleştirilebilinmişlerdir. Bu gerçeğin sebebi olaraktan insanların daha yaşamsal alanlarda yasaması ve evcilleştirilmiş olan köpeklerin insan dışkıları ile beslenmiş olması düşünceleridir. Köpeklerin evcilleştirilmesinden sonra ilk evcilleştirilen hayvan türünün arılar olduğu tahmin edilmektedir. Bu tahminin sebebi o döneme ait bulunan bazı bulguların bu yönde olduğudur.

 

Günümüzde halen hayvanların evcilleştirilmesi olayının nasıl gerçekleştirildiği bilinemiyor olunsa da hayvanların evcilleştirilmesiyle ilgili farklı hipotezler mevcut bulunmaktadır. Önceleri gizem olarak gündemde olan hayvanların nasıl evcilleştirildiği konusu, yapılan bazı arkeolojik kazılar ve araştırmalardan varılan sonuçlara bakılarak o dönemlerde hayvanların nasıl evcilleştirildiği gizemi çözülmüş ve bu konu hakkında daha kapsamlı ve elle tutulur bilgiler elde edinilmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda o dönemde yaşayan kimselerin yaşadığı alanlarda bulunmuş olan hayvanların iskeletleri ve bu iskeletler üzerinde yapılan çalışmalarla evcilleştirme olayının ilk temelinin nasıl atıldığına dair bilgi sahibi olunmuştur.

 

Söylediğimiz gibi ilk evcilleştirilen hayvan köpektir. E, hal böyle olunca onların yeri bizde daha bir özel olmuştur. Bu sebeple onların beslenmesine önem vermeli, daha seçici ve dikkatli olmalıyız. Seçiminiz- eğer en iyi, en kaliteli ve en sağlıklısını istiyor iseniz tabi- N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Yetişkin Büyük Irk Köpek Mamasından yana olmalıdır. Şimdi gelelim N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Yetişkin Büyük Irk Köpek Maması neden seçiminiz olmalı sorusuna…

 

İçerisinde; ar tanecikleri, tavuk parçacıkları, aloe vera, pisilyum, yeşil çay ve zerdeçal bulunmaktadır. Bileşimi; kemiksiz ve taze beyaz et ve kurutulmuş beyaz et parçaları, patates, beyaz etin yağı, kurutulmuş yumurtalar, kurutulmuş balıketi ve yağı gibi malzemeler içermektedir. Kilogramındaki ilaveleri ise; besleyici ilaveler, teknolojik ilaveler ve organoleptik ilaveler olmak üzere üçe ayrılmaktadır.

 

Besleyici İlaveler; A, D3, E ve C Vitaminleri, çinko, beta, taurin, bakır, demir ve benzeridir.

Organoleptik İlaveler; Aloe vera, yeşil çay ve üzüm çekirdeği ekstreleri içermektedir.

Teknolojik İlaveler; biberiye ve sepiolit ekstreleridir.

N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Yetişkin Büyük Irk Köpek Maması

İçerisinde sağlıklı ve bir o kadar da faydalı besinle içeren N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Yetişkin Büyük Irk Köpek Maması, köpeğiniz için en iyi seçiminiz olacaktır. Köpeğiniz mamayı kullandıktan sonra aradaki farkı mutlaka anlayacaksınızdır. Bu köpek mamasına her daim ulaşabilmeniz bir diğer yolu ise veteriner klinikleri ya da pet shoplardır. Bu ve bunun gibi yerler size yeterli gelmemesi durumunda belli başlı internet sitelerinden ve aynı zamanda yetkili servislerden ulaşmanız mümkündür