arama

Naturea Tahılsız Köpek Konservesi Tavuk, Hindi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Naturea Tahılsız Köpek Konservesi Tavuk, Hindi

Köpeklerin sağlıklı beslenmesinin, artık eski yöntemlerde olduğu gibi, artan yemeklerle, et ve kemikle yapılamayacağını, geleneksel bu yöntemin, köpeklerin yeterli ve dengeli beslenmesine olanak vermediğini herkes biliyor. Köpeklerin sağlığını korumak adına, onları hazır köpek mamaları ile beslemek zorunda olduğumuzda bilinen bir gerçek. Ancak söz konusu hazır köpek mamaları olunca, köpek sahiplerinin akılları oldukça karışıyor. Çünkü hazır köpek mamasının seçiminin yanlış yapılması, köpeklerin beslenmesini olumsuz etkiliyor. Piyasada bulunan yüzlerce köpek maması markasının arasından, en kalitelisini bulup çıkarmak, gerçekten köpek sahipleri için oldukça zor bir seçime dönüşüyor. Köpek maması seçerken, kaliteli mamayı bulmanın bazı püf noktaları bulunuyor. Bunları bilmeniz, mama seçiminizi yaparken, işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

 

 İşte köpeğiniz için kaliteli mama seçimi yapabilmenizin püf noktaları:

 

 1) Tahıllı- Tahılsız Mama Farkı: Tahılsız mamalarda, ya hiç tahıl kullanılmamıştır, ya da en fazla %20 oranında yulaf kullanılmıştır. Yulaf, köpeklerin en kolay sindirebildiği ve glisemik indeksi düşük bir tahıldır. Böylece tahılsız mamaların, köpeklerde alerji yapma riski düşer. Tahılsız mamalarda, köpeklerin asıl besin ihtiyacı olan etin oranı yüksektir. Haliyle tahılsız mamaların protein oranı daha yüksektir.

 

Tahıllı mamalarda ise, tahıl oranı % 70’lere kadar çıkabilir ve mısır, pirinç, buğday gibi birçok tahıl ürününden oluşur. Bu tahıllar, yüksek glisemik indeksi ile diş rahatsızlıkları, alerji, obezite ve diyabet gibi birçok hastalığa davetiye çıkarırlar. Tahıllı mamalarda, et oranı çok düşüktür ve genel olarak, gerçek et değil, et yan ürünleri kullanılarak üretilirler. Bu nedenle de, tahıllı mamaların protein oranı düşük ve kalitesizdir.

 

 2) Gerçek Et- Et Yan Ürünleri Farkı: Kaliteli bir mamada, gerçek et kullanılmalı ve mamanın içindeki oranı en az % 20- % 30 aralığında olmalıdır. Köpeklerin asıl protein ihtiyacını karşılayan, gerçek et ile üretilen mamalardır ve gerçek etten sağlanan protein, kalitesi yüksek proteindir. Et yan ürünleri içeren mamalar ise, köpek sağlığını büyük şekilde tehlikeye atarlar.

 

Çünkü et yan ürünlerinden kasıt, hayvanın yenmeyen ve zararlı olan, kan, göz, bağırsak gibi hayvan ürünleridir. Böyle bir mamada bulunun protein oranı yüksek olsa da, aldatıcı bir orandır. Mama firmalarının maliyeti düşürmek amaçlı mamalara kattıkları bu hayvan ürünlerinin amacı protein oranını artırmaktır, ancak bu ürünler, mamada bulunan proteini tamamen kalitesizleştirirler.

 

 3) Kuru Mama- Yaş Konserve Mama Farkı: Yaş mamalar, üretim süreci oldukça uzun olan bir yöntemle hazırlanırlar. Bu süreçte, birçok işlemden ve pişirme aşamasından geçen yaş mamaların içeriğinde bulunan besin maddelerinin, besin değerleri düşecektir. Yaş mamaların su oranı yüksek ve kalorisi kuru mamalara göre daha azdır.

 

Kuru mamaların kaliteli olanları, yaş mamalara göre, daha yüksek besin değerlidir. Su oranı düşük olan kuru mamaların yanında, köpeğin su ihtiyacının karşılanması gerekir. Kuru mamaların kalori değeri de daha yüksektir. Uzmanlar tarafından en çok önerilen kuru mamalar olmasına karşılık, kuru mama ile yaş mamanın karıştırılarak verilmesi de uygun olabilir.

Naturea Tahılsız Köpek Konservesi Tavuk, Hindi

Mamalar hakkında ki bu genel açıklamaların dışında, köpeğiniz için kaliteli bir mama seçimi yapmak istiyorsanız, içeriğinde kimyasal ve katkı maddelerinin, renklendiricilerin, soya gibi GDO’lu ürünlerin, pancar küspesi gibi zararlı besinlerinde bulunmamasına dikkat dilmesi gereklidir. Bu bilgiler ışığında, Naturea Tahılsız Köpek Konservesi Tavuk, hindinin kalitesini inceleyecek olursak, tamamen yüksek oranda gerçek eten üretilen bu mamanın protein oranı da bu nedenle yüksek ve kalitelidir. Mamanın içeriğinde köpekler için zararlı olan soya, kimyasal madde, renklendirici ve katkı maddelerinin olmaması, mamayı tercih edilebilir bir mama haline getiriyor. Naturea Tahılsız Köpek Konservesi Tavuk, Hindi, tahılsız bir mama özelliği taşıyor ve içeriğinde hiç tahıl kullanılmamıştır. Karbonhidrat oranı düşük olduğu için, köpeklerde kilo sorunu oluşturmaz. Uzmanlar tarafından kaliteli olarak önerilebilen bu mamayı, köpeğinizin sağlıklı beslenebilmesi adına, rahatlıkla kullanabilirsiniz.