arama

Mio Dana Etli Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Mio Dana Etli Köpek Konservesi

Ev köpeklerinin bakımı ve beslenmesi konusunda, bilinmesi gereken doğru davranışlar sayesinde, evde birlikte yaşadığınız köpeğinizin daha uzun bir ömür yaşamasını sağlamış olur, sizinle daha fazla kalmasını, sağlıklı ve huzurlu bir hayat geçirmesine ciddi bir katkı sağlamış olursunuz. Evde köpek bakımı, her anlamda özveri isteyen, sorumluluk yüklü bir uğraştır. Köpeğinizi gerçekten sevmeniz, bu kadar zor ve yorucu bu işi daha kolay yapmanızı sağlar. Köpekler, gerçekten çok insan canlısı, özel hayvanlardır.

Evinizde birlikte yaşadığınız köpeğiniz ise, sizin için çok değerli ve özeldir mutlaka. Sizin için büyük anlam ifade eden köpeğinizin bakımını ve beslenmesini ciddiye almanız, onun için yapabileceğiniz en iyi şeylerden bir tanesidir. Her köpek özeldir ve özel bir ilgi, sevgi, bakım ve beslenmeyi hak eder. Köpeğinize olan tavrınız, onun sizin için özel olduğunu ona mutlaka hissettirecek ve size daha çok bağlanıp, daha çok güven duymasına neden olacaktır.

Köpeğinize ayırdığınız zaman içinde, onun ihtiyacı olan bakımı, ona özel bir şekilde gerçekleştirmeli, asla ihmal etmemelisiniz. Köpeğinizin günlük yürüyüşleri, temizliği, tüylerinin bakımı, oyun oynaması, veteriner hekim ile olan randevuları ve beslenmesi kesinlikle ihmale gelmemesi gereken sorumluluklarınızdır. Köpeğinizle her gün sabah akşam yürüyüşler yapmalı, köpeğinizin hareket etmesini sağlayarak, onun daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamalısınız. Ayrıca birçok ev köpeğine verilen tuvalet eğitiminde, dışarı çıktığı zaman tuvalet ihtiyacını karşılayan köpekler için, bu yürüyüşler 2 kat daha fazla önemlidir.

Köpeğinizin tüylerinin bakımı için, köpeğinizin tüylerini, uygun bir tüy fırçası ile taramalı ve kontrollerini yapmalısınız. Köpeğinizin vücudununuz kontrollerini aksatmamalı, bit, pire gibi zararlı haşerelerden onu korumalısınız. Veteriner hekiminizin, önerdiği aralıklarla, köpeğinizin sağlık durumunu kontrol ettirmeli ve aşı takviminin zamanında uygulanması konusunda hassas davranmalısınız. Tamamen size bağlı olarak yaşayan köpeğinizle oyun oynamayı, ondan ilgi ve sevginizi esirgememeniz, köpeğinizi duygusal anlamda rahatlatacaktır.

Köpeğinizin beslenme düzenini oluştururken, mutlaka bilinçli bir şekilde davranmalı ve yeterli ve sağlıklı beslenmesini sağlamak için, ne yapacağınızı bilerek davranmalısınız. Köpeklerin sağlıkları için beslenmeleri çok önemlidir. Beslenmeleri konusunda yapacağınız hatalar, köpeğinizin sağlığını doğrudan bozacak ve onu büyük sıkıntılara sokacaktır. Doğru beslediğiniz köpeğiniz ise, hastalıklara karşı daha dirençli ve daha mutlu bir şekilde hayatını sürdürecektir. Bu nedenle, köpeğinizin beslenmesi için tercih edeceğiniz köpek mamasını çok araştırmalı, incelemeli ve köpeğinizi bu mamayla öyle beslemeye başlamalısınız. Köpek mamalarını sağlıklı ve kaliteli hale getiren hiçbir ayrıntıyı, köpeğinizin sağlığı için atlamamalısınız.

Kullanacağınız köpek mamasının, köpekler için uygun olmayan tahılların yoğun olduğu mamalarla beslememelisiniz. Tahıl oranı yüksek olan köpek mamalarının kalitesi iyi değildir ve köpeğinize faydadan çok zararı olur. Seçeceğiniz mamada, kimyasal içerikli maddeler, katkı ve renklendirici maddeler, soya, mısır gluteni, köpekler için en tehlikeli tahıl olan pirinç, et ürünleri, tavuk unu gibi unsurların bulunmaması çok önemlidir.

Mio Dana Etli Köpek Konservesi

Mio dana etli köpek konservesi, yetişkin köpeklere uygun olarak hazırlanmış ve piyasada bulunan köpek maması markalarından biri. Mio dana etli köpek konservesinin içeriği gözden geçirildiğinde, bazı olumsuz ve olumlu özellikleriyle orta kalitede bir köpek maması izlenimi veriyor. Mio dana etli köpek konservesinin içeriği, yetişkin bir köpeğin ihtiyaçları oranında vitamin ve minareli bulunduruyor. Köpeklerin sağlıklı yaşamalarına katkı sağlayan bu vitaminlerin mamada yeterince bulunması, mamanın olumlu özelliklerinden biri. Mio dana etli köpek konservesinde bulunan dana etinin oranının az, et ürünleri oranının yüksek olması ise, bir köpek mamasında olmasının hiç istenmediği bir durum. Hayvanın yenmeyen ve zararlı olan bölgelerinin kullanıldığı et ürünlerini, mama firmaları mamanın protein oranını, düşük maliyetle yükseltmek için kullanıyorlar. Bu durum, köpek mamasının kalitesini ciddi olarak düşürüyor.