arama

Miglior Gatto Sığır Etli Biftekli Köpek Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Miglior Gatto Sığır Etli Biftekli Köpek Konserve Maması

İçeriğinde bulunan biftek sayesinde köpeklerin damak tadına uygun olan ve verdiği yüksek lezzet ile köpeklerin sevdiği mamalar arasında olan Miglior Gatto sığır etli biftekli köpek konserve maması, yaş ve konserve mamalar kategorisine girmektedir.

 

Miglior Gatto Sığır Etli Biftekli Köpek Konserve Mamasının İçeriğinde Hangi Besin Maddeleri Bulunmaktadır?

 

Kaynağı belli olan et ve et türevlerinin bulunduğu konserve köpek mamasının içeriğinde ayrıca;

 

%5 oranında sığır eti, hububat ve mineraller, balık ve balık eti türevleri, mineraller ve mamaya uygun renklendiriciler bulunmaktadır. Bu renklendiriciler Avrupa Birliği standartlarında üretilmiştir.

 

Miglior Gatto Sığır Etli Biftekli Köpek Konserve Mamasının Analitik Bileşenleri Nelerdir?

 

%80 oranında nem, %7 oranında ham protein, %6 oranında ham yağ, %1,2 ham lif, %3 ham kül bulunmaktadır. Yaş konserve köpek mamasının içeriğinde ayrıca vitaminlerde bulunmaktadır. Bu vitaminler ise;

 

200 IU D3 vitamini, 5 mg E vitamini, 2 mg Bakır Sülfat bulunmaktadır.

 

Miglior Gatto Sığır Etli Biftekli Köpek Konserve Mamasının Kullanma Şekli ve Köpeğinize Uygun Beslenme Talimatı Nasıl Olmalıdır?

 

Miglior Gatto sığır etli biftekli köpek konserve mamasının köpeklerinize uygun ve en ideal tüketim şekli, yaş mamayı verirken ayrıca kuru mamayı yanında vermektir. Yaş mama ile kuru mamayı karıştırarak vermek, köpeklerinizin mamayı tüketirken ki en uygun tüketim şekli olacaktır. Yaş mamayı kuru mama ile karıştırmak istememeniz durumunda ise, 1 ara ile yani gün aşırı olacak şekilde ve köpeğinizin fiziksel durumuna göre oluşturacağınız porsiyonlar ile vermeniz uygun olacaktır.

 

Yetişkin köpekler için yani 5 ile 6 kg arasında olan köpekleriniz için porsiyon miktarı, gün aşırı olacak şekilde 150 ile 200 gr arasındadır. Mamayı günlük olarak vermek istediğinizde ise, yetişkin köpekleriniz için 400 gr vermeniz uygun olacaktır.

 

Yaş mamanın kullanım şekli ise;

 

Mama kullanıma hazır olarak gelmektedir. Mamayı muhafaza ederken kuru ve serin bir yerde muhafaza etmeye dikkat ediniz. Köpeğinize koyduğunuz mamadan kaldığı takdirde de buzdolabında saklamanız mamanın bozulmaması açısından önemlidir.

 

Migliar Gatto Marka Köpek Mama ve Mama Ürünleri Nelerdir?

 

İtalyan markası olan Migliar Gatto firmasının ürünlerinde, yavru ve yetişkin kedi, köpeklerinize en uygun mamaları bulabilirsiniz. Bu mamalar; Migliar Gatto Sterilized somon etli ve pirinçli kedi konserve mama, Migliar Gatto kuzu etli ve ciğerli kedi konserve mama, Migliar Gatto biftekli ve yürekli kedi konserve mama, Migliar Gatto kuzu işkembeli ve havuçlu kedi konserve mama, Migliar Cane av hayvanlı konserve köpek maması, Migliar Gatto balık etli konserve kedi maması, Migliar Gatto Coniglio tavşan etli ve taneli ayrıca sosa bandırılmış ve katkı maddesi bulunmayan kedi maması.

 

Sahip Olmuş Olduğunuz Köpekleri Beslerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Sağlığı yerinde ve ergin boya ulaşmış köpekleriniz için gün içerisinde tüketmesi gereken öğün sayısı 1 olması yeterli olacaktır. Köpeğinizin mamasını size uygun bir saatte vermeniz, beslenmeden sonraki, köpeğinizde oluşacak tuvalet ihtiyacını rahatça gidermesine yardımcı olması açısından önemlidir. Ancak köpeğinize vereceğiniz mamanın her gün aynı saatte olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Boxer, Bloodhounds gibi göğüsleri geniş ve derin olan köpek ırklarında midelerinde oluşabilecek torsiyondan dolayı, verilecek olan 1 öğün, gün içerisinde 2 yada 3’e bölünerek verilebilir. Köpek yetiştiriciliğinin yoğun bir şekilde yapıldığı iş yerlerinde, köpeklerin beslenme şekli olarak ad libitium beslenmeyi tercih etmek köpekler için daha uygun olacaktır.

Miglior Gatto Sığır Etli Biftekli Köpek Konserve Maması

Köpeklerinize vereceğiniz mamaların, çok soğuk ve çok sıcak olmamasına, ekşimiş, kokuşmuş olmamasına yani bozuk olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Vereceğiniz mamaların, sivri uçlu ve parçalanmış kemiklerden oluşmamasına ve balık kılçıklarını vermemeniz köpeklerinizin beslemesi açısından önemlidir.