arama

Miglior Gatto Preferiti Dana ve Havuçlu Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Miglior Gatto Preferiti Dana ve Havuçlu Köpek Konservesi

Evcil hayvan bakımında en önemli olan şeylerden biri beslenmedir. Evcil hayvanlarınızın beslenmesi onların sağlıklı gelişimi için oldukça önemlidir. Özellikle köpek sahibiyseniz ya da köpek sahiplenmek istiyorsanız, beslenme konusuna son derece özen göstermeniz gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü köpeklerin kas ve kemik gelişimi için protein ağırlıklı beslenmeleri gerekir. Yani onlara, et ve yanında protein değeri yüksek olan sebze ve meyveler vermelisiniz. Köpekler tek başına sebze ya da meyve yemekten hoşlanmazlar, bu nedenle siz onlara ikisini birlikte karıştırarak vermelisiniz.

 

Bunu kendi başınıza halledemiyorsanız hazır mamalardan satın alabilirsiniz. Hazır mamalar, köpeğinizin ihtiyacına, cinsine, kilosuna, vücut yapısına göre değerlendirilerek üretilir ve her köpeğe uygun farklılıkta mama bulabilirsiniz. Birçok zaman hazır mamalar kendi yapacağınız yemeklerden daha sağlıklı olabilir ve tabi daha zahmetsiz. Özellikle zamanla ilgili sıkıntınız varsa, evde yemekle uğraşmak yerine hazır mamalardan satın alabilirsiniz. Bunlar köpeğiniz için çok daha sağlıklı sizin için de çok daha pratik olabilir.

 

Hazır mamalar köpeğinizin zevkine göre de farklılıklar gösterebilir. Yani köpeğiniz meyve yemekten hoşlanmıyor eme et yemeyi seviyorsa ikisinin birlikte harmanlandığı mamalardan alabilirsiniz, çünkü bu mamalar son derece lezzetli olurlar ve köpeğiniz et ya da sebze diye ayırt etmeden yer. Miglior Gatto Preferiti Dana ve Havuçlu Köpek Konservesi bahsettiğim türde bir mamadır. İçerisinde hem et hem de meyve bulunur ve köpeğiniz kas ve kemik gelişimi için ihtiyacı olan protein değerlerini içermektedir. Miglior Gatto Preferiti Dana ve Havuçlu Köpek Konservesi, omega-3 ve omega-6 besin değerleri açısından da zengindir. İçerisinde taze et bulunmaktadır. Dana eti ve kurutulmuş havucun harmanlandığı bu mama köpeğiniz için son derece sağlıklı bir içeriğe sahiptir. Ayrıca sizi hiç uğraştırmaz ve kullanıma hazır halde gelir. Tek yapmanız gereken mamayı açıp köpeğinizin yemek kabına koymaktır.

 

Yaş mamalarda dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır. Özellikle yaz aylarında yaş mama alıyorsanız açtığınız mamayı asla açıkta bırakmamalısınız, açılmadan oda sıcaklığında bekleyebilir ancak açıldıktan sonra mutlaka buzdolabına koyulmalıdır. Açıkta kalan mamalar oda sıcaklığında çok çabuk bozulurlar, buzdolabında bile en fazla üç gün tutabilirsiniz, üç gün içinde tüketilmesi gerekir. Köpeğinizin sağlığı için bu konuya çok dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde kışın da açtığınız mamayı buzdolabında bekletmeli ve en geç üç gün içinde köpeğinize yedirmiş olmalısınız. Miglior Gatto Preferiti Dana ve Havuçlu Köpek Konservesi, köpeğinizin sindirim sistemi için de uygun bir mamadır. Tıpkı bizlerde olduğu gibi onlarda da sindirim sisteminin sağlıklı çalışması onların sağlıklı bir yapıya sahip olmaları için çok önemlidir. Bu nedenle yedikleri besinler sindirim sistemine faydalı besinler olmalıdır. Çok fazla kuru ve katı gıdalarla beslenmek onlar için de iyi değildir. Bu sebepten dolayı köpeğinize daha çok yaş mama yedirmeyi tercih etmelisiniz. Bu onun sağlıklı bir bünyeye sahip olması için çok gereklidir.

Miglior Gatto Preferiti Dana ve Havuçlu Köpek Konservesi

Köpeklerin beslenmeleri kaliteli olduğunda sağlıklı bir beden ve ruh yapılarına sahip olurlar. Bu da onların mutlu ve aktif bir köpek olmalarını sağlar. Mutlu köpekler bunu her halinden belli ederler ve sürekli oyun oynamak isterler. Sizin etrafınızda dört dönerler, sürekli peşinizde olurlar. Onlarla oyun oynamak size de oldukça iyi gelecektir. Yorucu geçen bir günün ardından, bahçenizde ya da bir parkta onunla geçirdiğiniz bir kaç saat bütün yorgunluğunuzu ve stresinizi alır, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacak kadar mutlu olursunuz.