arama

Miglior Cane Av Hayvanlı Köpek Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Miglior Cane Av Hayvanlı Köpek Konservesi

Miglior Cane av hayvanlı köpek konservesi köpekler için önerilebilir bir mamadır. Bunun nedeni köpeklerin sağlıklı ve iyi bir vücut yapısına sahip olmaları için özel olarak hazırlanmış bir köpek konserve maması olmasındandır. Köpeklerin ihtiyaç duyacağı besin ve içerikler içinde fazlasıyla mevcuttur. Miglior Cane av hayvanlı köpek konservesinin içinde bulunan içeriklerden ve yararlarından bahsetmeden önce köpek beslenmesi hakkında bilgi verirsek Miglior Cane av hayvanlı köpek konservesinin neden iyi bir konserve mama olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

 

Köpek beslenmesi önemli bir durumdur ve alınan mamaların dikkatlice seçilmesi gerekilir.

 

 • Köpeğin hassasiyetlerine uygun,
 • Kaliteli olmalıdır.
 • İçerik bakımından zengin
 • Besleyici
 • Besin değerleri yüksek

 

Aldığınız köpek mamasının köpeğiniz için zararlı olduğunu anlamak için gözle bile görebileceğiniz değişiklikler vardır. Örneğin: Türlerinin ve derisinin renginin matlaşması, sık sık hastalanması ve çok geç iyileşmesi, tüy dökülmesinin aşırı hızlanması, daha fazla mama tüketmesi ve daha fazla dışkılaması, tüylerinin ve derisinin renginin matlaşması; sağlıksız görünmesi bunlara örnektir. Bu durumlardan bir ya da bir kaçı görülürse anlayın ki köpeğiniz için aldığınız mama iyi bir mama değildir. Yapmanız gereken şey ise köpeğinize uygun mamayı daha köpeğinize alıp vermeden seçmek olacaktır. Bu yüzden birkaç şeyi bilmeni gerekir. Bunları yazacak olursak:

 

Bir önemli konu besin değerleridir ve çok önemlidir. Bir köpek mamasında olması gereken besin değerleri vardır ve bunlar karşılanmalıdır. Bu değerlere değinecek olursak bunlar:

 

 • Protein
 • Mineral
 • Vitamin

 

Özellikle vitamin, protein ve mineral çok önemli bir kaynaktır. Yağ ise vücuda enerji veren ve iç organları koruyan bir yapı olduğu için önemlidir. Vitaminler vücut fonksiyonlarının düzgün çalışması için çalışır. Vücut organlarından sorumludur. Protein görev olarak bir koruyucu ve onarıcı gibi işler Vücudu korur ve onarır. Kısaca bir zırh gibidir. Vitaminler vücut fonksiyonlarının düzgün çalışması için çalışır. Kalp, sinir sistemi, göz… Her organ için ayrı vitamin önemlidir. Mineraller ise vücuda dayanıklılık verir, dinçlik kazandır.

 

Diğer önemli bir konu ettir. Köpekler etçil canlılardır. Bunun bilinmesi gerekilir. Kurtlarla aynı aliden gelen köpekler etçil canlılardır. Tahıl yiyebilir ama ana besin kaynağı hala ettir. Besin olarak et köpekler için doyurucu, sağlık verici, kuvvet verici bir besindir ve bolca verilmelidir. Alınan mamalarda tahıl oranına da dikkat edilmesi gerekilir. Tahılsız mamalar tercih edilmesi daha çok olmalıdır. Çoğunluğun tahıl olan mamalar veya sadece tahıl içeren mamalarda kullanılan mısır, pirinç, buğday, içerisinde bol miktarda glisenik endeksi bulunur. Gilisenik endeksi köpekler için zararlı bir içeriktir. Bu içerik fazlaca alındığında köpeğiniz zarar görür. Bu yüzden mamalarda oran olarak olması gereken şeyin tahıl değil et olduğu bilinmeli ve buna göre mama alınmalıdır.

 

Mamaya değinecek olursak: Miglior Cane av hayvanlı köpek konservesinin içeriğine bakacak olursak: Avrupa standartlarına göre hazırlandığını görebiliriz. Mineral, vitamin ve protein içeriklerini barındıran ve besleyici değer olarak uygun olan bir mamadır. Protein oranı %7 olarak, yağ oranı ise %6 olarak belirtilmiştir. Bu oran standart bir mamada görülebilir bir orandır ve köpeğinizin günlük enerji ihtiyacını karşılayacaktır. Ayrıca vücudunu koruyan içerikler olan yağ ve protein oranının uygun olması bir artıdır. Vitamin olarak D5 ve E vitaminleri kullanılmış. Bu vitaminler sağlam bir vücut yapısı için gerekli olan vitaminlerdir. Örneğin D vitamini sağlam kas, kemik ve eklem için gereklidir. Ayrıca bağışıklık sistemine yararı vardır. E vitamini ise beyin, damar ve sinir sitemine yararlı bir vitamindir. Sağlıklı tüy ve deri oluşumuna da katkı sağlar.

Miglior Cane Av Hayvanlı Köpek Konservesi

Sonuç olarak Miglior Cane av hayvanlı köpek konservesi belirlenen standartlara uygun bir mamadır. Vitamin, mineral ve protein içeriklerine sahiptir. Etli bir mama olması istenilen bir durumdur. Bu yüzden önerilebilir bir mamadır. Besleyici ve doyurucu özelliklerinin yanında köpeğinizin sürekli yemek isteyeceği bir içerikle hazırlanmıştır. Alıp kullanabilirsiniz.