arama

Kuzu Etli Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kuzu Etli Köpek Maması

Yüzyıllardır insanların en iyi dostu, koruması olan köpekler özel olarak üretilmekte, bakılıp korunmakta, hayvan yemi üreten firmalar onlar için de özel mamalar yaparak piyasa sunulmaktadır. Hangi hayvan olursa olsun bakımı üstlenen kişi veya kişiler onunla ilgili yeterince bilgiye sahip değilse araştırıp öğrenmeli, sorumluk sahibi olmalıdır. Hayvan davranışları iyi gözlenirse öğrenmek, onları anlamak kolay olacaktır. Çok sayıda farklı cinsi olan köpekler hareketli, sevecen, koruyucu, zeki hayvanlardır. Yalnız yaşayanlar, çocuklu aileler çocuklara iyi dost olacağından tercih etmektedirler.

 

Evcil hayvan yemi üretimi gelişmiş bir sektördür. Çok sevdiğiniz, yaşamınızı şenlendiren dostlarınız, özenle, ihtiyaçlarının ne olduğu bilinerek, dikkate alınarak üretilen mamaları çok sevecektir. Sizin de severek yediğiniz kuzu eti onlar için de çok yararlıdır ve Kuzu Etli Köpek Maması ile beslenen her ırktan yetişkin köpekler daha sağlıklı, enerjik olacaklardır. Mamalar katkısız, sağlıklı ve lezzetlidir. Özel formülle hazırlanan kuzu etli köpek mamalar köpeğinizin yaşadığı sürece sağlıklı olmasını, sizin de onunla birlikte mutlu olmanızı sağlayacaktır. Köpekler yaşlarına, cinslerine göre farklı ihtiyaçları olacağından ayrı beslenmelidir.

 

Bazı ırklar daha hareketli, enerjik bir yapıya sahiptir. Büyük irk bir köpeğin beslemesiyle daha küçük ırk bir köpeğin beslenmesi elbette farklı olacaktır. İster büyük, ister küçük ırk olsun kopeklerin etçil canlılar olduğunu, et ağırlıklı beslenmesi gerektiği unutulmamalıdır. Et protein ihtiyaçları bakımından önemlidir. Proteinden başka karbonhidratlı, yağlı besinlerden de az miktarda almaları gerekmektedir. Önemli olan tıpkı insanlarda olduğu gibi dengeli beslenmedir. Evde pişen ve artan yemeklerle beslemek bir köpek için hiç de uygun olmayacaktır. Patates, pirinç gibi nişasta içerikli besinleri fazla vermemek gerekir.

 

Bir miktar süt ve sebze vermek uygun olabilir. Verilen yemek besin olarak yeterliyse, tüm ihtiyaçlarını karşılıyorsa günde iki defa yemek verilmesi yeterli olabilir.  Ne zaman, hangi besinden ne kadar verilmesi gerektiği bilinmeli, besin ögeleri dengeli olarak ayarlanmalıdır. Bunu herkesin yapması kolay olmayacağı gibi, beslenme hataları evcil hayvanınızın dengesini, sağlığını bozacaktır. Yavru köpekler mutlaka anne sütü almalı, daha sonda da yaşlarına uygun özellikte kuru ya da yaş konserve mamayla beslenmeye devam edilebilir. Aşırı beslenmesi iskelet sistemlerine zarar verebilir. Yaşları gereği hareketli, çok enerjik olan yavru köpekler 6 aya kadar günde üç veya dört kez beslenebilirler. Daha sonra günde iki kez beslemek yeterli olacaktır.

 

Olgun yaşa gelmiş bir köpekler günde bir defa beslenebilirler. Fazla beslemek kilo artışına sebep olabilir, bu konuda dikkatli olmak gerekirse de köpeklerin yaşam şekli çok hareketli ise, büyük ırktansa bir günde yiyebileceği besin miktarı tespit edilerek kararlı bir besleme düzeni oluşturulmalıdır. Her yaşta köpek Kuzu Etli Köpek Maması ile beslenebilir. Kuzu etli mamaları büyük bir iştahla yiyeceklerdir. Kuzu etli hazır köpek maması köpeğiniz için yeterli miktarda protein içerdiği için tercih edilebilecek bir mamadır. Kalitesiyle, besleyici içeriğiyle köpekleriniz için hazırlanmış Kuzu Etli Köpek Maması sindirim sistemlerini de rahatlatacak, deri sağlıklarına katkıda bulunacak, parlak tüyler kazandıracak, dışkı miktarını azaltacaktır.

Kuzu Etli Köpek Maması

İskelet sistemini ve diş sağlığını koruyacak kalsiyum ve diğer mineralleri de içermektedir. Tam anlamıyla dengeli olan mamalar vitaminlerle de desteklenmiştir. Mamalar çok soğuk ya da çok sıcak olmamalı, yemedikleri, tabaklarında kalanlar uzun süre bekletilip yeniden yemeye zorlanmamalıdır. Muhteşem lezzetini koruması ve çok sevdiğiniz köpeklerinize zarar vermemesi için paketlerin ya da kutuların son kullanma tarihleri mutlaka kontrol edilmelidir. Ne yerse yesinler gün içinde içecekleri temiz sularını kontrol edilmeli ve eksik edilmemelidir.