arama

Kümes Hayvanlı Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kümes Hayvanlı Köpek Maması

Evcil hayvan beslemek bir tutkudur, hayvan sevgisi ve onun bakımı için kişinin o sevgiyi hissetmesi gerekir. Hayvan sevgisini yüreğinde taşıyan bir kişi için ona bakmak, beslemek, ilgilenmek bir yük olmaktan çıkar. Nasıl ki insan kendi canı ciğeri evladını, kendi yavrusunu sever ve ilgilenirse beslediği evcil hayvanı da o şekilde sever ve ilgilenir. Evde bakımı en zor hayvanlardan biri köpek bakımıdır. Köpek ne kadar evcil bir hayvan olsa da doğası gereği özgür yaşamı sever.

 

Sürekli evin içinde veya bahçede yaşaması onun yaşamını olumsuz etkiler. Evde bakılan bir köpeği düzenli olarak dışarı çıkarıp gezdirmek ve dış dünya ile ilişkisini sürdürmek gerekir. Her gün sabah ve akşam olarak dışarıda gezdirmek köpeğiniz için hem fiziksel hem de psikolojik olarak olumlu sonuçlar doğuracaktır. Sokakta dolaşan köpeğiniz başka köpeklerle iletişim halinde olacak, aynı zamanda hareket ve yürüyüş onun tüm sağlık sorunlarının önüne geçecektir.

 

Köpeğinizin sağlıklı olmasına etki eden başka etmenler de vardır. Beslenme bunların en başında gelenlerden biridir. Sağlıklı besinler tüketen köpeğiniz sağlıklı yaşamaya devam edecektir. Köpeklerin beslenmesinde hazır köpek mamaları doğru seçim olmaktadır. Özel ortamlarda özel formüllerle hazırlanan mamalar ihtiyacı olan tüm protein, vitamin ve mineralleri karşılamaktadır. Evde hazırlanan yiyecekler ya da kendi yemeklerinizden artar kalan yemekler onlar için zararlıdır.

 

Çünkü onların doğal yapılarında evsel yağlar, tuz ve şeker gibi gıdalara ihtiyaç yoktur. Bu gıdaların verilmesi sonucunda sağlık problemleri ile karşı karşıya kalmak kaçınılmaz bir sondur. Kaliteli bir yaşam sürebilmeleri ve uzun ömürlü olabilmeleri için bu ev yemeklerinden uzak durulmalı ve onlara özel hazırlanan hazır mamalarla beslenmelidirler. Köpeğiniz için seçebileceğiniz mamalardan biri olan Kümes Hayvanlı Köpek Maması köpeğiniz tarafından çok sevilecektir.

 

Köpekler et yemekten hoşlanırlar ve içinde et olan yiyecekleri yemeyi severler. Mamalar hazırlanırken son derece özenli bir şekilde içerisine ilave edilen malzemeler ölçülü olarak ilave edilir. Gerekli protein, mineral ve vitaminleri kapsayan bir bütün şeklinde hazırlanır. Sizler de bu hazırlanan mamalarla köpeğinizin tüm ihtiyacını karşılamış olursunuz ve kolayca hemen paketi açıp yemesini sağlamış olursunuz. Hem size kolaylık olur hem de onun için sağlıklı olur.

 

Kümes hayvanlı mamalar hazırlama aşamasına gelmeden önce doğal ortamlarda yetiştirilmekte olan kümes hayvanları alınır ve hazırlama aşamasına geçilir. Sağlıklı yöntemlerle, steril ortamlarda hazırlanan mamalar besin değerini kaybetmeden paketlenir ve sizlerin hizmetine sunulur. İçeriğinde bulunan tavuk ve tavuk ürünleri, et ve et ürünleri, yağlar, mineraller, proteinler hepsi birleşerek köpeğinize tam anlamıyla bir besin takviyesi olur.

 

Hazır köpek mamaları çok çeşitli olabilir tahıllı, pirinçli, av hayvanlı, etli, sebzeli çeşitleri vardır. Köpeklerin yemekten en çok hoşlandıkları çeşit ise etli ve tavuklu ya da av hayvanlı olanlardır. Hazır mama ile beslediğiniz köpeğinize eğer verdiğiniz mama kuru mama ise mutlaka yanında bir kap su vermelisiniz. Su vermezseniz böbrek fonksiyonlarında bozulmalar olabilir. Kuru mama içinde nem barındırmadığı için vücut susuz kalacaktır ve idrar yolları sorunları oluşacak ve sonuçta böbrekler zarar görecektir.

Kümes Hayvanlı Köpek Maması

Konserve şeklinde olan mamalar daha güvenle kullanılabilir çünkü konserve mama içerisinde nem barındırır. Nemli olduğu için vücut düzenli olarak su da almış olmaktadır. Ama yine de mamadan sonra veya mama ile birlikte su verilmesi daha sağlıklı olur. İnsanlarda da olduğu gibi su hayatın anlamıdır, susuz bir vücut sağlığını koruyamaz. Sağlıklı evcil hayvanlarınız olması için onların yedikleri ve içtiklerine dikkat edin.