arama

Kümes Hayvanlı Köpek Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kümes Hayvanlı Köpek Konserve Maması

İnsanoğlunun çağlardan beri evcilleştirerek yaşamına ortak ettiği canlı olan köpekler artık evlerimizde de yaşamaktadır. Atalarımız köpekleri birçok nedenlerle evcilleştirmiş olsa da benzer ya da birbirinden çok farklı nedenlerle hala bir arada yaşıyoruz. Köpeklerin temel ihtiyaçlarının giderilmesi de bizim sorumluluğumuzdadır. Bir köpeği sahiplendiğinizde artık yaşamınızın önemli bir parçasını birlikte yaşayacaksınız demektir. Bu nedenle köpeğin bakımı ve sağlığını koruması konusunda bilinçlenmek gerekmektedir. Gündelik hayatımızın bir parçası haline gelen köpeklerle yaşam konusunda uzman bir veteriner hekim kontrolünde yaşanmalıdır. İnsanın kendi sağlığı için aile hekimi kontrolünde kalması gibi evcil hayvanlarımızın da sağlığının uzman veteriner denetiminde olması gerekmektedir.

 

Kendi yemek artıklarımızla beslemeye kalktığımızda gelişimsel bozukluklara neden olacağından bu yöntemden uzak durmalıyız. Zira hayvan ihtiyaçları, metabolizması insandan farklı olduğu için değişiklik göstermektedir. Bu nedenle insana yararlı olan besinlerin hayvana da yararlı olacağı düşüncesi oldukça yanlıştır. Kümes Hayvanlı Köpek Konserve Maması birçok köpek dostumuzun ilk tercihlerindendir. İçeriğinde bulunan vitamin ve mineraller iyi bir yeme gereksiniminin karşılayıcısıdır. İlk tercihimizi konserve mamadan yana kullanmamızın nedeni köpeklerin bu tür içerikleri beğenmesidir.

 

Köpek yetiştirirken bilinmesi gereken köpeklerin rutini, düzeni sevdikleridir. Eğitim konusunda da ilk çizelgemizi böyle oluşturmalıyız. Temel ihtiyaçlarından yeme ve içme konusunda da bir düzene ihtiyacı vardır. Genellikle günde iki öğün yemek verilmelidir. Kimi zaman doyurucu bir sabah yemeği ile bir öğün de uygulanabilir. Ancak özellikle bilinmesi gereken bu düzenin sık sık değişmesi köpeklerde sorunlara neden olmaktadır. İyi bir mama köpeğin vücut yapısını belirlediğinden gözle görülen değişiklikler dahi mamanın doğru olup olmadığı hakkında bilgi verir. Kümes Hayvanlı Köpek Konserve Maması bir köpeğin gelişiminin önemli belirleyicilerinden olan kas ve kemik gelişimi konusunda oldukça zengin bir içeriğe sahiptir.

 

Yağlanmayı önleyen yüksek enerjili özel içeriğiyle sağlıklı ve esnek kas ve kemik gelişimine yardımcı olmaktadır. Köpeklerin türleri, cinsiyeti, yaşam şekli ve karakteristik özelliklerine göre farklı ihtiyaçları söz konusudur. Kümes Hayvanlı Köpek Konserve Maması her tür için uygun bir mama çeşididir. Köpeklerin sağlıklı gelişimini izlemek tüylerini kontrol ederek de sağlanabilir. Tüyleri parlak olmalıdır. Okşandığında tüylerin dökülmemesi gerekir. Doğru bir mamanın içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller cildi yumuşak tutar, tüylerin sağlıklı görünmesini sağlar.

 

Köpeğin sağlığı için yeme kabının da temiz ve hijyenik olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle çelik kapların kullanılması önerilmektedir. Su ve yeme kabının temiz olması gerekir. Deterjanla yıkandığı takdirde temiz ve bol su ile durulanmalıdır. Köpekler kaptaki deterjan tadını aldıklarında yemeği ret ederler. Kümes Hayvanlı Köpek Konserve Maması temiz kaplarda kullanıldığında köpeğinizin neşesi ve iştahı gözle görülür şekilde değişecektir. Köpekler yeme kabını bitirirler. Kediler gibi arada bir yemek yerine düzenli bir şekilde kendilerine verilen yemeği bitirme özelliğine sahiptirler. Bu nedenle düzenli ve temiz olmak birlikte yaşadığımız dostların sağlığı için olduğu gibi kendi yaşam kalitemizi de yükseltecektir.

Kümes Hayvanlı Köpek Konserve Maması

Köpeklerin türleri ve özelliklerine göre farklı olan ihtiyaçlarının yanı sıra yavru, yetişkin olarak da farklı yeme ve içme gereksinimleri olmaktadır. Genellikle sekiz aydan sonra yetişkin ve yüksek enerjili mamaların kullanımına geçilmelidir. Gebe köpeklerde ve yeni doğum yapmış köpeklerde ise yeni doğan mamalarının kullanılması süt üretimi ve sağlıklı bebekler yetişmesi için gereklidir. Kümes Hayvanlı Köpek Konserve Maması köpeğinizin kemik ve kas gelişiminin sağlıklı ilerlemesi için en doğru tercih olacaktır. Veteriner hekiminizin önerisi ile farklı özellikler ve ihtiyaçlara yönelik hazırlanmış diğer ürünlerimiz de sizin ve dostlarımızın tercihine sunulmaktadır.