arama

Küçükçekmece Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Küçükçekmece Köpek Maması

Bilindiği gibi piyasada, marketlerde ve birçok yerlerde farklı isimlerle köpek mamaları oldukça fazla sayıdadır. Bu piyasada aynı zamanda da kalite ve fiyat olarak da rekabet demek oluyor. Farklı olan köpek mamaları tercihlerinde ise her zaman için dikkatli olmak gerekiyor. Hatta bazı firmaların piyasaya birden fazla olan marka ile de köpek maması çıkardığını da net şekilde ifade edebiliriz. Küçükçekmece köpek maması olarak da bunların arasındadır demek son derece doğru olacaktır.

 

Farklı markaların olmasının bir başka önemli olan nedeni ise, en başta elbette ekonomik sınıflardır. Herhangi bir köpek mamasını son derece uygun olan fiyatla alabileceğiniz gibi, pahalı olan bir fiyatla da almanız her zaman için söz konusu olacaktır. Orta sınıf ve üst sınıf olarak da farklı köpek mamaları da yine marketlerde yer alır. Üst sınıfta yer alan köpek mamalarının ise fiyat olarak son derece yüksek fiyatlara sahip olduğu da ifade edebiliriz. Ekonomik sınıfta yer alan markalar ise hem kalite, hem besin ve aynı zamanda da yarar olarak da son derece faydalı olan mamalardan meydana gelir.

 

Ekonomik olan markaların aynı zamanda içeriğine de bakmak gerekiyor. Bu anlamda da bu markaların, yani ekonomik sınıfta olan markaların içinde yüzde 50-60 oranında pirinç, buğday gibi tahılların olduğunu söylemek gerekiyor. Yüzde 20 gibi olan kısın ise kalitesiz olan et ürünlerinden meydana gelir. Geriye kalan kısmında son derece sağlıklı ve köpekler için faydalı olan besinlerden oluştuğunu da söyleyebiliriz.

 

İşte tüm sebeplerden dolayı da genel olarak birçok marka olmasına rağmen, önerilen ve de önerilmeyen markalar olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de önerilmeyen köpek mamalarının neden önerilmediğini de iyi irdelemek gerekiyor. Bunun en temel olan sebepleri arasında ise yüksek oranda olan tahıl oranı, kalitesiz olan içerikler ve kimyasal olan maddeler sayılabilir. Tüm bunların yanında ise önerilen markaların da her zaman olduğunu biliyoruz. Bunların da önerilme sebepleri hakkında da kısaca bilgi verilebilir.

 

Kaliteli Köpek Mamaları

 

Kaliteli olan köpek mamalarının alınma sebepleri arasında her zaman için ilk sırada %50 oranında fazla olan et oranı vardır. Bu aynı zamanda da kaliteli içeriği de sahip olan mama anlamına da geliyor. Ancak bunların da maalesef fiyat olarak biraz yüksek olduğunu da yazabiliriz. Yine benzer olan şekilde önerilme nedenleri arasında tahılsız olmaları veya son derece düşük oranda tahıla sahip olmaları geliyor. Tahıl oranı düşük olan mamalar her zaman için çok daha fazla olan şekilde ilgi çeker. Çünkü tahıllarda köpeklerin sindirim sistemi için faydasız olan Glisemik indeksi son derece yüksektir.

 

Bu durumda da ilerleyen zamanlarda köpeklere sıkıntı veren bir durumdur. Aynı zamanda da açlık hissinin her zaman olmasına ve bunun yanında da diş ağrılarına da sebep olmaktadır. Son olarak ise önerilen kaliteli mamalarda her zaman için koruyucu madde, kimyasal madde ve de yapay tatlandırıcı oranı da oldukça düşük seviyelerde kalmaktadır. Tüm bunların toplamında ise önerilen köpek mamalarının hemen her yönden köpekler için son derece faydalı olduğunu söylemek gerekiyor.

Küçükçekmece Köpek Maması

Kalitesiz olan bir köpek maması yerine pahalı olmasına rağmen, kaliteli bir köpek mamasını tercih etmek oldukça sağlıklı bir seçim olacaktır. Bu durum aynı zamanda da köpeklerin sağlığı açısından da faydalı olan bir durum olarak da ortaya çıkmaktadır. Bu konuda her zaman dikkatli olmak ve bu doğrultuda seçim yapmak yeterli olacaktır. Çünkü önemli olan her zaman için sevimli dostlarımızın sağlıdır.