arama

Köpekler Ve Yaşam

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpekler Ve Yaşam

Köpekler evimize geldiğinde önce etrafı inceler ve alışmaya çalışır. Köpekler evimizde bakımları ile çok zor ve sorumluluk isteyen canlılardır. Bunun için yapılması gereken birçok detay ve alınması gereken gereçler bulunmaktadır. Köpeğiniz için öncelikle evinizde onun güvende ve huzur içinde hissetmesi için bir mekân hazırlanmalı bu mekânda köpeğinizin yatağı bulunmalı, mama kabı ve su kabı bulunmalıdır. Bu kaplar ağır ve devrilmez olmalıdır. Mama kapı günden bir kere mutlaka yıkanmalıdır. Köpekler tüy dökme zamanlarında düzenli bir şekilde banyo yaptırılmalı ve tüy dökümü için uygun taraklar ile taranmalıdır. Köpeklerin tüy ve deri sağlıkları için tarama işlemi çok önemlidir. Köpekler insanların sahip olduğu tüm erdemlere sahip ve insanların sahip olduğu şeytani düşüncelerden çok uzaktır. Köpekler ve sahipleri bu yüzden mutlaka profesyonel anlamada eğitilmelidir. Yoksa insan dostu olan köpeklerde saldırgan ve çok agresif canlılar olur.

 

Köpeklerin mimik ve hareketleri ile köpekleriniz ile kontak kurmak ve onu anlamak adına takip edilmesi gerekmektedir. Köpeğiniz beden dili ile sahipleri ile konuşur. Bu nedenle köpeğinizin beden dilini iyi anlamanız ve ona sizin lider olduğunu benimsetmeniz gerekmektedir. Köpekler için veteriner hekim kontrolü önemlidir. Aşıların yapılması ve gerekli kontrollerin mutlaka yapılması önemli detaylardandır. Veteriner hekim seçmek ve ona güvenmek gerekir, öncelikle veteriner hekim evinize yakın ve hekim muayenesi temiz ve hijyenik olmalıdır.

 

Köpeklerde beslenme köpeğin sağlığı açısından önemlidir. Onların dengeli beslenmesi ve sağlıklı büyümeleri için tercih edilen mamaların içerikleri önemlidir. Kullanılan et ürünleri kaynağı belli olmalı ve taze olmalıdır. Tavuk unu ve et unu gibi yazan mamalar uygun olmayan mamalardır. Köpek mamalarında etten sonra gelmesi gereken içerik pirinç ve mısırdır. Ama tahıl türevi içerikler asla mamaların içerisine konulmaz. Mamaların içeriğinden glucosamine doğal vitaminler mutlaka bulunmalıdır. İçerisinde protein ve mineraller bulunması uygun olur. Mama içerikleri için AAFCO onayı olmalı ve içeriklerindeki mama besin değeri protein oranı %20 olmalı ve proteinin hangi kaynaktan olduğu çok önemlidir.

 

Miglior Gatto Biftekli Sebzeli Köpek Konserve Maması içeriğinde taze ve kaynağı belli olan sığır eti ayrıca balıketi ile karışım yapılmıştır. Köpekler için bu mama tahıl içermemektedir. Tahıl köpeklerin beslenmesi için uygun olmayan üründür. Mama içerisinde pirinç ve mısır bulunmaktadır. İçerisi de potasyum. Magnezyum, kalsiyum gibi mineraller dengeli olarak Miglior Gatto Biftekli Sebzeli Köpek Konserve Maması bulunmaktadır. İçerisinde renklendirici ve tatlandırıcı asla yoktur. Glucosamine doğal vitaminler bulunur. Köpeklerin kıkırdak ve kas sistemleri için bol vitaminli köpek maması köpeklerin gelişimi için önemlidir.

 

Miglior Gatto Biftekli Sebzeli Köpek Konserve Maması içeriği için karbonhidrat barındırmaktadır. Karbonhidrat sebze bulunmaktadır. Mamanın içinde bol miktar sebze içeriği bulunur. Proteinler köpeklerin en önemli besin zincirini oluşturmaktadır. Mamalarda oluşan protein meyveler ve aminoasitler ile sağlanmaktadır. Köpeklerin sağlığı için Miglior Gatto maması kullanmak çok faydalı ve köpeklerin dengeli beslenmesi için üretilmiş mamalardır.

Köpekler Ve Yaşam

Köpeğinizin sağlığı ve büyümesi için mama tercihinizi yaparken Miglior gatto mamaları seçmek ve köpeğinize vermek onun sağlığı için önemlidir. Köpekler egzersiz yaptıklarında enerji kaybeder bu mama ile enerjiyi alır. Köpekler için Miglior Gatto Biftekli Sebzeli Köpek Konserve Maması satın almak kolaydır. Yapılması gereken büyük marketler ve online satış yapan sitelerde avantajlı fiyatlara ve yapılan kampanyalar ile almak mümkündür. Son derece modern ve teknolojik üretim tesislerinde üretilmiş ve köpekler için pratik ambalajlar, tek kullanımlık ve büyük boy tercihleri ile köpeklerin lezzet diyarı olarak köpeğinize verebilirsiniz. Köpek sahipleri bu kaliteli mama ile siz sevgili dostlarınıza kaliteden ödün vermeden üretilen mamayı kafanız rahat olarak verin ve besleyin. Köpeklerin beslenmesi ve sağlıklı büyümesi için mama tercih etmek önemlidir. Miglior Gatto köpeklerin dengeli beslenmesi için hazırlanmış ve taze ürünler ile harmanlanmış kaliteli mamaların arasındadır.