arama

Köpek Maması Sivas

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Maması Sivas

Anadolu’nun en eski ve en önemli yerleşim merkezlerinden bir tanesi olan Sivas, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisindedir. Sahip olduğu farklı iklim özelliklerinden dolayı diğer illerden sıyrılan Sivas, köpekleri ile de ünlüdür. Bekçi köpeği olarak da nitelendirilen Sivas kangalı isimli köpek cinsi ismini Sivas’ın önemli ilçelerinden olan Kangal’dan almıştır. Tarihi çok eski olan bu köpek cinsinden dolayı şehirde köpeklere ayrı bir önem verilir. Bu yüzden Sivas şehrinde binlerce kişi köpek beslemektedir. Köpek sahipleri köpeklerini hem evlerinin bahçelerinde, hem de evlerinin uygun olan bölümlerinde beslerler. Sivas halkı köpek konusuna çok önem verdiği için köpeklerinin bakımlarını da oldukça önemserler. Çünkü insan ya da hayvan her canlı türünün bakıma ihtiyacı vardır ve Sivas halkı bu konuda oldukça bilinçlidir.

 

Köpek sahiplerinin köpeklerinin bakımlarını yaparken dikkatli olması ve günlük, haftalık ve aylık olarak yapılması gerekenleri köpeklerine sevgi ile yapması gerekir. Köpeklerin günlük bakımında yapılması gerekenler aslında oldukça basittir. Köpeklerin günde bir ya da iki kez doğru ve kaliteli mamalarla beslemek, yine günde bir ya da iki kez dolaşmaya çıkarmak günlük olarak yapılması gerekenlerdir. Haftalık bakımda ise köpeklerinin dişlerinin fırçalanması, kulaklarının temizlenmesi ve gözlerine bakım losyonu uygulanması gerekir. Her ay sonunda ise uzayan tırnaklarını kesmek, tüylerini düzeltmek ve kaliteli bir şampuan ile yıkamak köpeklerin sağlıklı bir şekilde yaşamlarına devam etmesi için yeterlidir.

 

Köpek bakımı konusunda her gün yapılan uygulamalardan birisi yukarıda da bahsettiğimiz gibi köpeklerin beslenmelerinin sağlanmasıdır. Sivas halkı bu konuda oldukça bilinçli olduğu için köpeklerinin beslenmelerini köpekleri için en uygun olan mamalar ile sağlamaktadır. Köpek maması Sivas ayrıcalıklarından yararlanarak köpeğiniz için istediğiniz mamayı Sivas’ta bulmak mümkündür. Köpek maması konusunda onlarca farklı seçenek Sivas’ın birçok bölümünde yer alan dükkân ve mağazalarda yer almaktadır. Sizlerde köpeğiniz için mama alacağınız olan zorlanmadan alışverişlerinizi yapmak isterseniz şehirde yer alan mama dükkânlarından bir tanesini tercih edebilirsiniz.

 

Köpeklere Mama Alırken Neye Göre Tercih Yapılmalıdır?

 

Köpeklerin sağlıklı bir şekilde beslenmesiyle yaşamını devam ettirebilmesi için mama seçimine dikkat etmek gerekir. Çünkü her köpek her köpek mamasını yer diye bir durum söz konusu değildir. Evet, belki alınan mamaların tamamı köpekler tarafından tüketilir ancak doğru mama seçimi ile köpeklerin daha sağlıklı olarak beslenmesi sağlanabilir. Bu yüzden köpek maması Sivas konusunda tercih yapacak olan kişilerin mutlaka bu konuda bilgi sahibi olması ve köpekleri için en uygun olan mamayı alması gerekir. Köpekler için mama almadan önce köpeğinizin hangi sınıfta olduğunu bilmelisiniz. Çünkü diğer hayvanlarda olduğu gibi köpeklere de farklı yaş sınıflarına göre mama verilmelidir. Örneğin köpeğiniz daha yavru bir köpek ise köpeğin beslenmesinde kullanılan mamaların ilk bir yıl boyunca mineral ve protein açısından zengin olması gerekir.

Köpek Maması Sivas

Böylece gelişim aşamasında olan köpek daha sağlıklı bir şekilde gelişir ve ileriki hayatında da sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam eder. Daha büyük köpekler için ise orta seviyede protein içeren mamalar kullanılabilir. Mama seçiminde dikkat edilmesi gereken başka bir konu ise mamanın köpeğin cinsine ve ırkına uygun olarak seçilmesidir. Bunu ise köpeğinize sunacağınız birkaç farklı mamadan sonra tespit edebilirsiniz. Ayrıca köpeklerin beslenmesini sağlayan mamaların kesinlikle katkı maddeleri içermemesine de dikkat edilmesi gerekir. Köpek mamalarını alırken üzerindeki yazılara dikkat edilmesi de önemli bir ayrıntıdır. Eğer mümkünse hangi köpek cinsi için mama alıyorsanız alın köpek mamalarında Süper Premium yazan mamaları tercih etmenizde fayda vardır.