arama

Köpek Maması Şişli

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Maması Şişli

Köpeklerin yeterli besinleri alıp sağlıklı bir gelişim göstermesi için kullanılan profesyonel içerikli mamalar köpekleriniz için en önemli unsurlardan biridir. Köpeklerimizin sağlıklı ve mutlu bir hayat sürebilmeleri ve maksimum yaşam sürelerine ulaşabilmeleri için iyi ve sağlıklı beslenmeleri, ihtiyaç duydukları günlük vitamin ve mineral değerlerini yedikleri besin maddelerinden sağlamaları gerekir. Evde beslediğimiz köpekler için çoğu kişinin bu besin değerlerini tahmin edebilmesi ve ölçmesi neredeyse imkânsızdır.

 

Bu da köpeklerimizin yetersiz ya da dengesiz beslenmesine sebep olacaktır. Bunun sonucunda ortaya çıkacak sağlık sorunlarının yanı sıra köpeğiniz canlılığını ve neşesini kaybedecek, kilo kaybı ya da aşırı kilo gibi can sıkıcı durumlarla da karşılaşabilecektir. Köpeğinizin ihtiyacı olan günlük besin miktarının belirlenmesi konusunda ise profesyonel köpek mamaları size harika bir fırsat sunar. Bu mamalar köpeğinizin özelliklerine göre onun ihtiyaç duyacağı vitamin, mineral ve protein miktarına göre hazırlanır.

 

Islak ve kuru mama seçenekleriyle size sunulan bu mamalar köpeğinizin ihtiyaçlarını tamı tamına sağlayacağı gibi köpek sahipleri için de son derece pratik bir kullanım sağlar. Özellikle kuru köpek mamaları kullanım kapları ve uzun süre saklamaya uygun poşetleriyle köpek sahipleri için oldukça büyük bir kolaylık sunar. Kuru mamalar, evde hazırlanabilecek köpek besinlerinden hem çok daha zengin ve profesyonel bir içeriğe sahiptir hem de yine evde hazırlanabilecek mamalardan çok daha uzun süre saklanabilir ve kullanılabilir.

 

Köpek mamalarının içerikleri küçük, orta ve büyük ırk köpekler için, aynı zamanda yavru, yetişkin, kısırlaştırılmış, kilo problemi yaşayan köpekler için farklı şekilde hazırlanmış birçok seçeneğe sahiptir. Köpeğinizin özelliklerine göre bir veterinerden tavsiye alabileceğiniz gibi internette yapacağınız kısa bir araştırmayla da köpeğiniz için en uygun olan mamayı belirlemeniz mümkün. Profesyonel hazır köpek mamalarının içerikleri oldukça fazla çeşitlilik gösterir ve içeriklerinin zenginliği oranında da fiyat farklılıkları bulunur. İçeriği daha zengin olan besleyici köpek mamaları, evde beslediğimiz köpek dostlarımız için çok daha uygulayacaktır.

 

Evde beslenen köpek dostlarımızın kendilerine verdiğimiz mamadan başka yemek seçeneği olmadığı için kendisi için gerekli tüm besini bu mamadan sağlaması şarttır. Aksi halde bünyesi zayıf düşecek ve hastalık ya da halsizlik durumlarına açık hale gelecektir. Köpek maması seçerken en önemli unsur köpeğinizin ihtiyaç duyduğu günlük vitamin ve mineralleri sağlayabilmesi olduğundandır. Fiyat üzerinden değil de mamaların içerikleri açısında karşılaştırma ya da araştırma yapmak daha doğru olacaktır. Yerli ve yabancı mamalar arasında bulunan fiyat farkına rağmen birçok yerli mama, muadili yabancı mamaların içerikleriyle aynı besleyiciliğe sahiptir. Bu yüzden en doğru mamayı seçmek için vitamin, mineral ve protein açısında mama içeriklerini karşılaştırmak gereklidir.

 

Kullanımı oldukça kolay ve pratik olan kuru köpek mamaları birçok köpek sahibinin en çok tercih ettiği beslenme yöntemidir. Ancak kuru mamaların yanı sıra ek ve takviye olarak kullanılabilecek vitamin mamaları, ıslak mamalar ve ödül mamaları gibi seçenekler de bulunmaktadır. Bu mamalar da köpeğinizin beslenmesinde, en az kuru mamalar kadar önemli, sağlıklı ve besleyici mama seçenekleridir. Vitaminli köpek mamaları köpeğinizin halsizlik ya da aşırı tüy dökme gibi yetersiz beslenmeyle ilgili sorunlarını çözmenizde yardımcı olacaktır. Ödül mamaları ve ıslak mamalarsa içleri bulunan aromatik tatlarla da köpek dostlarımızın dayanamayacağı lezzetlerdir.

Köpek Maması Şişli

Bu mamalar özellikle köpeklerimiz eğitirken ödül olarak kullanılabilecek cinsten mamalardır. Islak mamalar aynı zamanda kuru mamayla beslenen köpekler için takviye besin olarak kullanılabilir. Özellikle yaz aylarında köpeklerimizin yeterince sıvı tüketmesi metabolizmalarının sağlıklı çalışmaya devam edebilmesi için oldukça önemlidir. Islak mamalar köpeğinizin ihtiyaç duyduğu sıvının bir bölümünü de karşılayacaktır. Köpek Maması Şişli ilçesinden olabildiği gibi Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinden internet üzerinden kolaylıkla sipariş verilebilir.