arama

Köpek Maması Silivri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Maması Silivri

Sevimli dostlarımız olan köpeklerin bakımı her zaman için önemli ve aslında bilinmesi gereken önemli konular arasında yer alıyor. Özelikle de beslenme konusunda dikkatli olmak ve tavsiyelere de her zaman uymak gerekiyor. Köpeklerin beslenmesi açısından yaş ve aynı zamanda kuru mamalar her zaman önemli olan bir konudur. Aynı zamanda yaş mama ürünleri, kuru mamaya göre oldukça farklı olan bir süreçten üretilir ve de satışa sunulur.

 

Genel olarak bakıldığı zaman et yan ürünleri, tahıllar, yağlar ve de minareler genel olarak birbirine karıştırılır ve bu şekilde de püre haline getirilir. Öğütülür ve ardından sevimli dostlarımız için servis edilir. Püre haline geldikten sonra ise, buhar tünelinden geçilir ve biraz yani kısmen pişirilir. Ardından ise bıçaklar yardımı ile küp haline getirilir. Bu sayede de son derece gerçek olan bir et parçası ortaya çıkar.

 

Hemen hepsinde bu işlem birebir uygulanır. Konserve veya benzer şekilde olan bir kaba koyulara da marketlerde yer almaya başlar. Ancak son bir işlem olarak konserve şeklinde olan basınçlı bir pişiricide sterilizasyon için tekrardan pişirilir. Tüm bu koşullardan dolayı da dengeli olan bir mamadan bahsetmek son derece kolay olacaktır. Ancak yine de tüm bu işlemlerin yapılması ve sıralı olan halde bir arada olması zor ve de zahmetli olan bir süreç olarak da kabul edilir.

 

Türkiye’de Köpek Maması Durumu

 

Günümüzde ülkemizde oldukça farklı alanlarda, değişik kalitelerde yaş mama satışları neredeyse tüm marketlerde yapılır durumdadır. Bu mamalarda da genel olarak oldukça az miktarda et yan ürünü kullanılır. Hatta neredeyse %90 oranında su ile karıştırılmış olur ki, bu da kalitesiz olan mama anlamına da geliyor. Bir yandan da bir yanlış bilgiye de hemen düzeltmek gerekiyor.

 

İnsanlarımızın hemen birçoğu marketlerde görülen mamalarda üzerinde yazan tavuk eti gibi ürünleri gerçek olan tavuk ürünleri veya insan sağlığına uygun olan tavuk ürünleri olarak kabul edebilir. Ancak bunun yanlış olan bir bilgi olduğunu da hemen söylemek gerekiyor. Çünkü bu etlerin insan sağlığı açısından da aslında pek de uygun olmadığını ifade edebiliriz. Bu durum özellikle de Avrupa ülkelerinde de açık olan bir şekilde de belirtilmiş olan bir durumdur. Kısacası ülkemizde olan mamalara bakıldığı zaman insan sağlığı açısından uygun olmayan mamalar olduklarını ifade edebiliriz.

 

Köpekler için aynı zamanda besinsel olan değerleri tam olan mamalar ( yaş ve kuru dâhil )süreklilik olarak uygun olan mamalar olarak kabul edilir. Aynı zamanda bilmeniz gereken bir konuda, köpekler mamadan yeterli olan düzeyde su ihtiyacı alamayacakları için bir yandan da bu mamaların yanında su kabı ilave etmek yeterli olacaktır. Bunların yapılması aynı zamanda köpekler içinde son derece uygun olacak ve aynı zamanda da faydalı olacaktır. Tüm bunlar için aynı şekilde köpek maması Silivri olarak da en kaliteli olan ürünleri her zaman sizlerde alabilirsiniz.

Köpek Maması Silivri

Bilgiler ışığında da bakıldığı zaman köpek maması seçimlerinde kuru olan mamalara ağırlık vermek her zaman için sağlıklı bir seçim olacaktır. Oldukça özel olan ve bunun yanında son derece de sağlıklı olan mamaların aynı zamanda fiyat olarak da biraz yüksek fiyatlı olacağını da bilmek gerekiyor. Köpek maması seçimlerinde her zaman en uygun olan üründen daha çok, köpekler için sağlıklı olan ürünü seçmenin çok daha önemli olacağını da bilmek gerekiyor. Sizlerde her zaman için mama seçiminde sağlığa uygun olduğunu görebilirsiniz.