arama

Köpek Maması Şile

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Maması Şile

Evcil köpeklerimizin sağlıklı, mutlu ve rahat bir hayat sürmeleri, düzenli ve sağlıklı beslenmelerine bağlıdır. Her gün ihtiyacı oranında vitamin, mineral ve protein almayan bir köpeğin bir süre sonra vücut direnci azalır, halsiz ve hasta bir görünüm alır ve hastalıklara açık duruma gelir. Evcil köpeklerimizin günlük besin ihtiyaçlarının karşılanmasında en profesyonel ve pratik seçim hazır köpek mamalarıdır Bu mamaların köpeklerimizin beslenmesinde kullanılmasının birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan ilki elbette kullanımlarının oldukça pratik oluşudur.

 

Hazır köpek mamaları, muhafaza edilmesi uygun, korunaklı özel paketleri içinde uzun zaman saklanabilir. Bu uzun zaman içinde tazeliğini ve kullanılabilirliğini muhafaza ederler. Köpeğiniz için her gün hem doyurucu hem de besleyici bir mama hazırlamak ve zaman zaman hazırlanan bu mamayı muhafaza etmek oldukça zordur. Oysa uygun şekilde hazırlanmış profesyonel kuru köpek mamaları, hem köpeğiniz için doyurucu bir öğün sağlar, hem uzun süre rahatlıkla kendi ambalajları içinde saklanabilir. Kuru köpek mamaları muhafaza edilirken ne diğer mamalar gibi bulaşık ve kirlenme yaratır ne de dışarıdan rahatsız edici bir koku algılanır.

 

Kuru mamaların muhafazası her açıdan köpek sahipleri için oldukça avantajlı ve kolaydır. Profesyonel köpek mamalarının bir diğer önemli avantajı, konusunda uzman veteriner hekimler ve beslenme uzmanları tarafından hazırlanmış oluşlarıdır. Bu şekilde normal şartlarda belirlenmesi oldukça zor olan köpeğinizin besin ihtiyacını tamı tamına karşılayacaktır. Evde hazırlanan köpek mamalarında köpeğinizin ihtiyacından fazla ya da az besin maddesi kullanmanız her zaman mümkün olacaktır. Bu şekilde yeterince beslenemeyen köpeğin bağışıklık sistemi güçsüz hale gelecektir.

 

İhtiyacından daha fazla besin maddesi alması halinde ise yine aşırı kilo alımı, alerji ve kaşıntılar, mide rahatsızlıklar gibi rahatsızlıklar baş gösterebilir. Oysa profesyonel olarak hazırlanmış köpek mamalarında bu risk tamamen ortadan kalkmış olacaktır. Köpeğinizin özelliklerine göre uygun miktarda besin maddesi içeren bu mamalar, tamı tamına uygun bir beslenme düzeni sağlar. Profesyonel köpek mamaları ayrıca köpeklerinizin cinsine, ırk özelliklerine ya da çeşitli sağlık durumlarına göre birçok çeşit ürün seçeneği de sunmaktadır. Kısırlaştırılmış, yavru ve yetişkinler için ya da aşırı kilo problemli, alerji sorunu yaşayandır. Köpekler için gibi birçok durumda kullanılabilecek farklı mama seçenekleri mevcuttur.

 

Köpeğiniz için en uygun olan mamayı seçmek için köpeğinizin özelliklerine uygun mama çeşitleri arasında kısa bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Birçok profesyonel mama markasının kendi bünyelerinde barındırdığı uzman veteriner hekimlerden internet ya da telefon yoluyla mama seçimi için yardım alabileceğiniz gibi, kendiniz de mama içerikleri arasında karşılaştırma yaparak en uygun mamayı belirleyebilirsiniz. Oldukça fazla seçeneğe sahip olan köpek mamaları için yerli ve yabancı birçok seçenek bulunmaktadır.

 

Fiyatları için de herkese uygun bir seçeneği bulunan bu mamalar arasında seçim yaparken fiyat değil de içerik araştırması yapmak sizi en doğru sonuca götürecektir. Yabancı markalara göre çok daha ekonomik fiyat seçenekleri sunabilen yerli markalar içerik olarak yabancı muadilleriyle aynı performansa sahip olabilmektedir. Bu yüzden evcil dostunuz için en uygun mamayı belirlerken fiyattan önce içerikleri karşılaştırmanız çok daha akıllıca olacaktır.

Köpek Maması Şile

Vitamin, mineral ve protein açısından en zengin olan mama, evcil dostunuz için uygun olacaktır. Bunun yanı sıra markanın belirlenmesinde, markanın üretiminin her aşamasında kontrollü ve tescilli mamalar olması da önem taşır. Sağlık açısından kontrollü ve uygun kuruluşlarca denetlenip belgelenmiş markalar evcil dostlarımız için en sağlıklı seçenekler olacaktır. Köpek Maması Şile ilçesi için internet üzerinden siparişlerinizi verebileceğiniz gibi Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinden siparişlerinizi yine internet üzerinden verebilmeniz mümkündür.