arama

Köpek Maması Royal Canin

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Maması Royal Canin

Sadık ve karşılıksız seven dostlarımız, köpeklerimiz… Gözlerimizin içine içine sıcacık bakan, bize olan sevgisini beden dili ile en içten şekilde anlatan ve başını okşamamızla dünyalar onun olan sevgi yumağı köpeklerimizin bakımı bizim sorumluluğumuz altındadır. Onun beslenmesi, yıkanması, taranması, aşıları, kuaförü, uyku düzeni, tuvalet alışkanlığı, gezmesi, eğitimi vb. hayati noktalarda karar mercii biz olduğumuz için, en iyisini yapmaya ve hep ona en güzelini, en doğrusunu vermeye çalışmalıyız.

Köpeğimizin sağlıklı beslenmesi bunların başında yer alır. Yani köpeğimizle ilgili sorumluluklarımızın en önemlilerinden biri olan sağlıklı beslenmesi için, veterineri ile sürekli diyalog içinde olunmalı ve değişen yaş, fiziki kondüsyon durumuna göre gösterdiği değişkenlikler takip edilmeli ve veterinerle koopere bir karar verilmelidir. Veterinerinin önerdiği mamaları kullanıp, kafamıza göre seçim yapmaktan kaçınılmalıdır. Aslında burada köpeğin sevdiği ve tercih ettiği mamada kıstas olarak alınabilir ancak, besin değeri olmayan mamaları da elemine etmemizde yarar vardır. Piyasada birbirinden farklı mama markaları ve bu markalarında birbirinden farklı kategorileri vardır.

Mesela Köpek maması Royal Canin…
Ağırlık gruplarına göre, yetişkin için, kısırlaştırılmış olanlar, yaşlılar için vb.
Kuru mama, yaş mama, konserve mama, kedi bisküvisi, ödül mamaları vb.
Tavuklu, ciğerli, balıklı, biftekli, av hayvanlı vb.
Bu marka ve kategoriler uzar gider.

Royal Canin tercih eden hayvan severler, sadece bu filtre sistemine sahip olmasından dolayı kararını bu yönde kullanmaz… Bu kategoriler her tür ve marka mamada vardır çoğunlukla. Royal Caninin tercih edilmesinin en büyük tek nedeni BESLEYİCİLİK özelliğidir.

Mamalarda soya ve hayvan ürünleri az kullanılmalıdır ki, bilindiği üzere soya GDO içerir. Bu anlamda soya ve hayvansal ürünlerin yani hayvanın yenmeyecek kanı, tüyü, ayağı, kafası vb. kısımlarının bu marka mamaya hemen hemen hiç karıştırılmadığını, et oranının yüksek olduğunu, karbonhidrat değerinin düşük ve protein kalitesinin yüksek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Petshop ve veterinerlerden satın alınan ve tavsiye edilen Köpek maması Royal Canin protein sindirim oranı açısından da son derece üstündür. Kıtır kıtır tuzu yerinde kuru mamaları, lezzetli jöle parçacıklarından oluşan yaş mamaları ve bisküvileri, ödül mamaları ile köpeklerin severek yedikleri bir mama markasıdır. Bu lezzete birde kaliteli içeriği ve üstün besleyici değeri de eklenince Köpek Maması Royal Canin, birçok hayvan sever tarafından tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Ayrıca maliyet açısından da düşünülürse, toptan alındığında (5kg-10kg.)gibi son derece uyguna gelmektedir.

Royal Canin ürünleri, köpeğinize uygun mamayı seçmede sizi son derecedir. Doğru bir şekilde yönlendirir. Şöyle ki:

Köpeğinize mama seçerken dikkat etmeniz gereken teknik bir takım noktalar vardır. Mesela Köpeğinizin ırkı, kilosu yaşı ya da içinde bulunduğu özel durumu vb. özelliklerine cevap veren ve uygun olan mamaları bulunmaktadır Royal Canin markasının. Köpeğiniz de kilo problemi varsa, gebelik ya da emzirme dönemindeyse, hassas bir tüy yapısı varsa ya da mamalarda seçiciyse, tüm bu beklentilere cevap verecek şekilde üretilmiş köpek mamaları bulunur.

Labrador için ayrı, Kurt ya da Kangal için ayrı çeşit mama önerirken, 4kg.ın altındaki köpekler için ayrı, 1ile 10 kg arasındakiler için ayrı(küçük köpekler) mamaları tavsiye eden bir markadır.11 ile 25 kg. arasında ki köpekler orta boy köpekler olup onlara da ayrı bir beslenme programı önerirken, 26-44 kg arasındaki büyük boy köpeklere de kendi kilo ve metabolizma durumlarına uygun mama seçenekleri sunar.

45 kg. üstündeki iri köpeklere önereceği mama çeşidinin muhteviyatı ile 4kg.altındaki bebek köpekler için önerdiği mamaların muhteviyatı bambaşkadır. Bu değişkenlik yetişkin köpekler ya da yaşlı köpekler içinde geçerlidir. Her birinin kalori düzeyi, yağ oranı ve besleyicilik değerleri, hayvanın sağlıklı beslenmesi için ihtiyaç duyduğu kadarını içerir.

Köpek Maması Royal Canin

Biz hayvan severlere ve hayvan sahiplerine düşen ise, bu çok sevdiğimiz oğullarımız ve kızlarımız için en faydalı mama çeşidini bulmak ve onları elimizden geldiğince en doğru şekilde beslemektir. Çünkü onlardan biz sorumluyuz. Onların ise tek sorumlulukları bizi karşılıksız sevmek…