arama

Köpek Maması Markaları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Maması Markaları

Hiç şüphe yok mu ki evimizde köpek bakmak büyük bir sorundur. Fakat köpekler öyle dostlardır ki evimizde neşedir. İnsanlık tarihin tarafından bilinen en eski dostlardandır. Köpeklerimiz için evimizde hazırlayacağımız güven ve sıcaklık dolu bir yuva onun eve adapte olmasını sağlamaktadır. Uygun beslenme alışkanlıkları ve sağlıklı yaşaması için elimizden geleni yapmak bizim görevimizdir. Köpeğimizin eğitimi ve tuvalet alışkanlıkları sağlıklı bir yaşamı ve ev ortamında bizimle birlikte sorunsuz yaşaması için çok önemlidir. Köpeğimizi her gün 2 saat dışarıda gezdirmek onunla vakit geçirmek onun sağlığı için çok önemlidir. Köpeğimizin bakımı, onu ilaçlı güzel kolu şampuanlar ile yıkamak ve onun kulak ve patilerini kontrol etmek varsa bir problem veterinere götürmek köpeğimiz için yapmamız gerekenlerdir. Köpeğimizin en iyi şekilde beslenmesi için mamaları iyi bilemiz gerekmektedir. Bundan dolayı en iyi köpek maması hangisi tanıtlayalım öğrenelim.

Köpek maması markaları ne olursa olsun, kuru köpek maması ve konserve köpek maması olarak ikiye ayrılmaktadır. Yetişkin köpekler için ve yavru köpekler için mamalar değişkenlik göstermektedir. Her yaş köpek için mama çeşitleri bulunmaktadır. Köpeklerin yaşları ve ırklarına göre ve sağlık durumuna göre mama çeşitleri bulunmaktadır. Karar verip alacağınız köpek maması dostunuzun yaşam kalitesini doğrudan etkilediğinin bilinmesi gerekmekte olduğunun bilincinde olunmalı ve ona göre karar verilmelidir.

Köpek dostlarımız evrimsel olarak etobur olduklarını düşündüğümüzde protein ve vitaminler ile çok sağlıklı beslenmek zorundadırlar. Birçok mamada kalitesiz protein içerdiklerinden dolayı kalitesiz beslenmeyi sağlamaktadır. Doğru ve dengeli beslenmeyi sağlayan köpek maması içinde tahıl içermeyen mamalardır. Sindirile bilinir ve protein değeri yüksek köpek maması ile dostlarımız dengeli beslenir ve uzun süre yaşam kalitesi artmaktadır. Köpeklerinizin uygun beslenmesi ve kaliteli yaşamı için seçmiş olacağınız köpek maması markası çok önemlidir.

Genç köpekler için üretilmiş mamalar büyümek için harcamış oldukları enerjiyi karşılamaktadır. Ayrıca dişleri ve çiğnemesi için çok uygun mamalar olmalıdır. Köpeklerin yaş grubuna uygun mamaları seçmek köpeklerinizin sağlığı için çok önemli bir seçim olacaktır. Sevgili dostlarımız için çok kalitesiz mama alınması onların yaşam kalitesini düşürmektedir. Unutmayalım ki onlarda bir canlı evimizde yaşayan dostlarımız ve onların yaşam kalitesi ve sağlığı bizim için önemli olmalıdır. Dostlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmesi elimizde olduğunu hatırlayalım. Köpeklerin diş v çene sağlığı da mamaların kalitesinden kaynaklıdır.

Köpek maması üretiminde kullanılan her şey çok önemlidir. Köpek maması içerisindeki tüm bilgileri bilmemiz ve araştırmamız gerekmektedir. Belki almış olduğumuz mama markası hakkında bilgi sahibi olamayız fakat ambalaj üzerinde mama içeriği hakkında yazılanları kontrol etmemiz mutlaka gerekmektedir. Mama alımında ilk sırada mutlaka et tercih edilmelidir. Mısır ve tahıl içeren mamalar tercih edilmelidir. Köpek maması içerikleri nasıl olmalıdır?

Köpek maması markaları et içermelidir.

Et, tavuk, hindi, balık, kuzu parçaları mutlaka iyi köpek maması içermelidir. Kötü köpek mamasında et unu, tavuk unu, hayvansı türevler, et türevler içermektedir. Bu mamalar kullanılması uygun değildir.

Yağlar; Aspir yağı, keten tohum yağı, zeytinyağı, somon yağı bu yağlar iyi köpek mamasında olması gereken yağlardır. Kötü ve kalitesiz köpek mamaları; soya yağı, mısır özü yağı, hayvan yağları içermektedir. Bu mamaların kullanımı dostlarımızın sağlığı açısından iyi değildir.

Proteinler; Yumurta yoğurt, kefir, süzme peynir kaliteli köpek mamasında bulunan proteinlerdir. Kötü ve kalitesiz köpek mamalarında ise; kurutulmuş yumurta, soya proteini, kan unu bulunmaktadır. Bu mamalar dostlarımıza zarar vermektedir.

Sebze ve meyveler; Yapraklı yeşillikler, patates, havuç, brokoli, kabak, kereviz, muz, papaya, mango, gibi sebze ve meyveler içeriklerinde mutlaka olmalıdır. Kötü mamalarda ise; bezelye, soğan, domates sosu bulunmaktadır.

Köpek Maması Markaları

Köpeğimizin sağlığı ve düzenli beslenmesi adına alacağımız köpek maması markasında bu tür detaylara dikkat etmek ve o markaları almak için caba sarf etmeliyiz. Dostumuz köpeklerinde bir canlı olduklarını unutmamalıyız. Kendimizin beslenmesine nasıl dikkat ediyorsak köpeklerimizin de beslenmelerine öyle dikkat etmeliyiz. Onların sağlıkları içinde biz harcama yapmaktayız. Sağlıklı ve iyi beslenen bir köpek neşeli ve uzun ömürlü olmaktadır. Bundan dolayı alacağımız köpek mamaları iyi incelemeli ve öyle almalıyız.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER