arama

Köpek Konserve Mama

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Köpek Konserve Mama

Sevimli küçük dostunuz ile tanıştınız fakat nasıl beslenmesi konusun da hiçbir bilgiye sahip değilseniz hemen en yakın çevrenizden birilerine sorarak bilindik mesleğini iyi yapan bir veteriner hekim ile tanışıp gerekli bilgileri ve öğrenmeniz gereken merak ettiğiniz neler varsa veteriner hekim ile görüşeceksiniz. Yavaş yavaş öğrenmeye başladığınız aşamalar da sevimli dostunuz ile artık yemek konusunu çözmüş olmaya başlayacaksınız. Veteriner hekiminizin önerdiği kuru mama ile başlamanız en doğru yol olacaktır. İlk 40-45 gün annesinden ayrılıp geldiğin de maddi durumunuz el verdiği derece ilk 6 ay köpeğinize olabildiğince kaliteli mama yedirmenizde oldukça fayda vardır.

 

Küçük yavru köpeğiniz gün geçtikçe sizin ile büyümeye başladığı için ona en uygun mamayı veteriner hekiminizin karar vermesi gerekmektedir. Bu mama başlama aşamasında ilk zamanlar zor durumlar ile karşı karşıya kalsanız da onu köpek konserve mama ile hafif sulandırıp yedirmeniz oldukça kolay olacaktır. Öncelikle konserve mamalar da dikkat etmeniz gerekenleri aşağıya sırası ile yazacağız.

 

 

 

 1. İlk önce veteriner hekiminize danışmanız gerekmektedir. En doğru kararı o verecektir. Siz yanlış zaman da yanlış mama vermiş olmaktan dolayı kendinizi kötğ hissetmeyeceksinizdir.

 

 1. Köpek konserve mamalar köpeğinizin oldukça ilgisini çekecektir. Sebebi ise her gün yediği kuru mamanın yerine bir miktar konserve mama tüketmesi onun için çok büyük bir sevinç olacaktır.

 

 1. Konserve mama alırken mutlaka son kullanma tarihlerine bakılmalıdır. İnsanların tüketirken dikkat ettiği gibi üretim tarihin sizin aldığınız tarihe yakın olması gerekmektedir.

 

 1. Köpeğiniz size kendini acındıracak şekilde bakacaktır. Konserve mamanın kokusunu aldığı andan itibaren sizin vicdanınız ile oynayacaktır. Özellikle bayanların yaptığı hatadır. Annelik içgüdüsü ile dayanamayıp ona biraz da olsa her seferinde konserve vermek büyük bir hatadır. Sonrasında kendi kuru mamasını yemek istemeyecektir. Sebebi ise konserve mamaların kuru mamalara göre köpeği yormadan tüketiliyor olması ve tadının kuru mamaya göre daha lezzetli ve kıvamının yumuşak olmasıdır.

Köpeklere konserve mama hangi aralıklar da verilmelidir?

 

Bu sorunun cevabını size en iyi veteriner hekiminiz vereceğini hatırlatarak birkaç öneri de bulunacağız. Köpeğinizin kuru mamadan belli bir zaman sonra sıkılacağını düşünebilirsiniz. Fakat her gün konserve mama yemesi bütün sindirim sistemini değiştirmekle beraber aynı zaman da kuru mamasını tüketmesini engeller. Bu sebepten her gün konserve mama yemesi sakıncalıdır. Verdiğiniz konserve mamanın markası da oldukça önemlidir bu konuda ilk konserve çıkarma konusuna tarihe adını yazmış hills mama oldukça iyidir. Özellikle konserve mamalarının klinik ortamlarında sağlıkla birebir orantılı düzen sağladığı kanıtlanmıştır.

 

 Konserve mamanın köpeğinizin gelişimi üzerin deki etkileri

 

Konserve mama oldukça lezzetli ve güzel kokulara sahiptirler. Konserve mama yemeden bir köpek devamlı olarak kuru mama tüketirse kabızlık sorunu çekebilir. Düzenli aralıklarla haftada bir defa olabilecek şekilde konserve mama tüketilmesi bir köpeğin sağlığı için de oldukça idealdir. Köpeğinizi konserve mama ile devamlı olarak düzenli bir şekilde ödüllendirmeniz gerekmektedir. Eğitim aşamasında olan bir köpeğin az miktarda olsa eğitimden sonra tabağına köpek konservesi konulması onun hem günlük harcadığı enerjiyi yerine getirecektir. Hem de eğitim esnasında ödüllendirildiğini anlayıp düzenli olarak sizin verdiğiniz komutları yapmasında farklılıklar göreceğiniz bir olgudur.

 

 Köpeğinizin devamlı köpek konservesi tüketmesinin zararları

Köpek Konserve Mama

 1. Kuru mama yiyen bir köpeğin artık tamamen konserve ile beslenmesi ishal problemine yol açacaktır.

 

 1. Artık kuru mamasını beğenmeyecek ve yemeyecektir.

 

 1. Gerekli eğitimler aşamasında ya da sonrasın da yedirdiğiniz konserve herhangi bir komutu yerine getirmeden verdiğiniz için hiçbir işe yaramayacaktır.