arama

Hoş Geldin Yavru Köpek

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hoş Geldin Yavru Köpek

Hiç şube yok ki yavru köpek beslemek çok büyük sorumluluk gerekmektedir. Köpekler insanlık tarihi tarafından bilinen en eski insanların dostudur. Yavru köpek, güvenli bir ev ortamında, uygun beslenmeye, düzenli bir veteriner hekim bakımına, ilgiye ve alakaya ihtiyaçları vardır. Evine hoş geldin yavru köpek; Artık evinizde yeni bir dostunuz var. Hayatınıza bu yeni dostunuzu alarak iyi bir karar verdiniz. Ama sorumluluk aldınız bunun bilincinde olmalısınız. Bu minik dostunuz sağlıklı, neşeli, bir dost olarak kalmasını istiyorsanız, ona sadece sevgi ve ilgi göstermeniz, eğitim vermeniz, doğru bir şekilde sağlıklı ve dengeli beslemeniz ve veteriner hekime bakımını yaptırmanız yeterli olur. Yavru köpeğiniz eve gelmeden önce veya sonra, aşılarının ve ilk kontrolünün yapılması için mümkün olduğu kadar kısa bir zamanda veteriner hekim seçmeniz büyük önem teşkil eder. Veteriner hekim acil bir durum olabileceği düşünülerek, evinize yakın bir yerde olması gerekmektedir. Veteriner hekim temizlik için neler yapıyor kontrol edin.

 

Minik yavru köpeğiniz evinize yaşamak için geldiğinde onun rahat yaşaması için bazı elinizin altında olması gereken gereçler vardır. Yavru köpeğiniz için almanız gereken en önemli gereçlerden biri, onun rahat etmesi için evin uygun bir yerine konulmak üzere onun kendi evi gibi benimseyeceği bir kulübe almaktır. Yavru köpek kulübede uyumaya ve kalmaya alıştırmak kendini rahat ve güvende hissetmesini sağlar. Kulübe yavru köpek eğitimi için önemli bir araçtır. Köpeğin kendini rahat ve huzurlu hissedeceği yuvasıdır.

 

Telden ve plastikten yapılan kulübeleri tercih edebilirsiniz. Önemli olan köpeğinizin kulübenin içinde ayakta durması ve dönebilmesidir. Köpeğiniz eve geldikten sonra mümkün olduğu kısa sürede kulübesi ile tanıştırın. Kulübe, ev, yat gibi komutlar ile kulübeye alıştırın. Köpeğinizin güvenliği için vakit kaybetmeden tasma fikrine alıştırmanız gerekmektedir. Tasma ve kayışı hafif naylon veya deriden olmalıdır. Köpeğinizin tasmaya sığdığından emin olmalısınız. Ayrıca temizlemesi kolay devrilmeyecek ağır olan mama kabı ve su kabı alınmalıdır. Köpeğinizin mama kabını ve su kabını her gün yıkayın.

 

Yavru köpeğinize haftalık tüy bakımı uygulamanız gerekir. Tarama aletleri köpeğinizin tüy yapısına göre değişmektedir. Güvenli oyuncaklar köpeğiniz için uygundur. Oyuncaklar olmasa önüne çıkan her şeyi çiğneyerek oyuncak olarak kullanır. Ayrıca yavru köpeklerde çiğneme ihtiyacını gidermek için güvenli bir yoldur. Oyuncakları seçerken uygun olmasına dikkat edin. Yavru köpekler bebek gibidirler. Etrafı inceler araştırırlar. Yavru köpeklerin beslenmesi de önemlidir. Onların büyümesi ve gerekli besinleri alması gerekir. Bunun için uygun mama seçilmelidir. Karbonhidratlar, sebze, tahıl ve şeker pancarı küspesinden elde edilir. Köpekler için önemli besinler arasındadır.

 

Pedigree Püre Yavru Konserve Köpek Maması yavru köpekler için sığır eti, kuzu eti ve tavuk eti ile üretilmiş ve proteinler ile takviye edilmiş yavru köpek mamasıdır. İçerisinde argirin, glutamin, lizin, triozin ve fenilalain, taurin, karnitin gibi birçok protein içermektedir. Dengeli mineraller yavru köpekler için önemli bir ek takviyedir. Mama içerisinde % 5 ila % 8 arasında oluşmaktadır. Kalsiyum, fosfor, potasyum, sodyum, magnezyum, çinko, demir gibi birçok mineraller ile köpeklerin sağlıklı ve uzun ömürlü yaşaması için üretilmiştir. Sindirilebilir köpeklerin uzun sağlıklı yaşaması için son derece kaliteli üretim yapılmış protein ve nerji deposu olan Pedigree Püre Yavru Konserve Köpek Maması yavru köpekler için kullanımı uygun mamadır. Yavru köpekler için dengeli beslenme adına içeriği uygun ve et oranı yüksek, et kaynağı belli olan mamalar arasındadır.

Hoş Geldin Yavru Köpek

Mamayı tüm marketlerde ve online alışveriş yapılan sitede avantajlı fiyatlar ile bulmak ve satın almak çok kolaydır. Bir günden kapıda teslim edilir. Yavru köpeklerin en iyi şekilde sorunsuz beslenmesi için mama içeriğinde bulunan tüm taze protein ve mineraller ile takviye edilmiş mama yavru köpeklerin kaybetmiş olduğu enerjiyi kazandırır. Ayrıca köpeklerin dengeli büyümesine sağlıklı yaşamasına büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Yavru köpekleriniz için yapmış olduğunuz seçim çok önemlidir. Minik yavrunuzu birlikte büyütmek için Pedigree mamalarını seçin.