arama

Hills Tavuklu Yaşlı Köpek Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills Tavuklu Yaşlı Köpek Konserve Maması

Hills Tavuklu Yaşlı Köpek Konserve Maması

Yıllardır dostluğunu paylaştığınız, evinizin bir bireyi haline gelen, her hastalandığında çocuğunuz gibi başında sabahladığınız köpeğinizin yaşlandığını fark ediyor, ancak kabullenmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Sadık dostunuzun, artık sayılı günlerinin kaldığını, gösterdiği yaşlılık belirtileriyle beraber hissetmeye başlamanız, gerçekten üzücü bir durum. Ancak bu konuda yapılacak bir şey maalesef yok ve olması gereken tek şey, yaşlı köpeğinizin, son zamanlarını mutlu ve huzurlu geçirmesi için, elinizden geleni yapmanız olacaktır. Yaşlı köpekler, daha ciddi bir bakım ve yetişkinlik dönemlerine göre daha farklı bir beslenme ihtiyacı duyarlar. Her şeyden önce belirtmeliyiz ki, mutlu olan ve iyi bakılan köpekler, kesinlikle daha uzun yaşarlar. Yaşlı köpeğinize göstereceğiniz ilgi, alaka ve sıcak sevgi, köpeğinize çok iyi gelecek ve onu olumlu olarak etkileyecektir.

Köpeklerin yaşlanmaya başladığını anlamak çok zor değildir. Çünkü yaşlanan köpekler, birçok yaşlanma belirtisiyle beraber yaşlılığa adım atarlar. Yaşlanan köpeklerin ilk yaşlılık belirtileri, gün içindeki hareketlerinin ve aktivitelerinin azalmasıyla oluşur. Çok hareketli, oradan oraya hiç enerjisi bitmeyecekmiş gibi koşturan köpeğiniz, günün neredeyse tamamını uyuyarak ve miskin miskin yatarak geçirmeye başlayacaktır. Çok halsiz ve yorgun görünecek, yerinden kalkmak istemeyecektir. Çıkardığınız yürüyüşlerden hiç memnun kalmayacak ve daha önce yaptığınız uzun ve keyifli yürüyüşler, yerini kısa ve sıkıntılı yürüyüşlere bırakacaktır. Yaşlandıkça üşümeye başlayacak köpeğiniz, ayrıca duyma ve görme yeteneklerini de kaybetmeye başlayacaktır. Verilen komutlara uymakta zorlanacak, verdiğiniz birçok komutu duymazlıktan gelecektir. Yaşlanan köpeğiniz, kabızlık sorunu yaşayacak, küçük çişini kaçırmaya başlayacaktır. Çok canlı olan tüyleri, renk değiştirmeye başlayacak ve matlaşacaktır.

Yaşlandıkça, köpeğinizde birçok sağlık sorunu da baş gösterecektir. Özellikle kalp ve böbrek sorunlarıyla karşılaşması gayet normal bir süreç olarak karşınıza çıkacaktır. Ağrıları artacak, bazen sıkıntılı geceler geçirmenize neden olacaktır. Yaşlanan köpeğiniz için baş gösteren bu sağlık sorunları nedeniyle, yılda en az iki defa düzenli olarak veteriner hekimin kontrolünden geçmesini sağlamanız yerinde bir karar olacaktır. Oluşan bazı hastalıklara, zamanında müdahale edilebilmesi ve kalan hayatını daha kaliteli geçirmesinin sağlanması için, veteriner kontrolleri önemlidir.

Yaşlı köpeğinizin beslenme düzeninde de bazı değişikliler yapmanız gerekecektir. Yaşlı köpekler, azalan aktiviteleri nedeniyle, yüksek enerjili bir beslenmeye ihtiyaç duymayacaklardır. Yüksek bir kalori verilerek beslenmesine devam edilen yaşlı köpekler, zaten saydığımız gibi birçok yaşlılık sıkıntısıyla uğraşmaya çalışırken, bu sorunlarına yüksek kalorili beslenmesine dayalı olarak kilo problemi ve devamında gelen birçok hastalık eklenecektir. Yaşlı köpeğinizin, aldığı kalori miktarını düşürmeli, yağ oranının daha düşük tutulduğu bir beslenme düzenini uygulamalı ve yaşlı köpekler için hazırlanan, içeriği zengin mamalarla beslemelisiniz.

Hills Tavuklu Yaşlı Köpek Konserve Maması

Bu mamalar arasından en doğru seçimi yapmak, köpeğiniz için ciddi derecede önemlidir. Satışı yapılan mamalardan bir tanesi de, Hills tavuklu yaşlı köpek konservesiHills tavuklu yaşlı köpek konservesinin içeriğinde, yaşlı köpeklere uygun olarak yağ ve protein, fosfor ve kalsiyum oranı azaltılmıştır. Azaltılan bu besin değerleri, yaşlı köpeklerin kalp sağlığını korumak anlamında önem taşımaktadır. Ayrıca mamada, tavuk ürünü değil, tavuk kullanılması, mamaya olan güvenin artmasına neden olmaktadır. Ancak mamada kullanılan ve köpeklere direk zararları bilinen, mısır gluteni unu, pancar küspesi, balık unu gibi ürünler mamanın kalitesini bozmaktadır. Yaşlı köpeğin ihtiyaçlarını karşılayabilecek oranda vitamin ve minerallere yer verilmiş olan Hills tavuklu yaşlı köpek konservesi, orta kalitede bir yaşlı köpek mama olma özelliği göstermektedir. Genel olarak daha faydalı olan kuru mama ile karıştırılarak, yaşlı köpeğinize verebilirsiniz.