arama

Hills Mama

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills Mama

1929 ylında Dr. Mark morris ve Sr edison, New Jersey’de dünyanın ikinci evcil hayvanlar için üretilmiş hastanesi olan raritan hayvan hastanesini açtı. Bu esna da bu hayvan hastanesi ile ilişkili olarak bire bir hayvanlarla ve hayvan sahipleri ile muhatap oldu. Bu saye de 1948 yılında prescription diet K/D yi çıkardı. Böbrek rahatsızlığı olan evcil hayvanlar için üretilmiş dünyanın ilk konserve reçete mamasını çıkarttı. Ardından 1949 yılında ise prescription diet r/d mamayı kedi ve köpekler de obezite rahatsızlığının tedavisin de kullanmak adına çıkarttı. Bu mama obezite tedavisinde o yıllar da ve hala günümüz de çığır açan veteriner hekimlerin bile hayranlıkla kullandığı tek mama olarak tarihe adını kazıdı. 1951 yılında topeka kansas’ta kurulan ve o dönem çığır açmış bir araştırma laboratuvarı açmıştır. Mamaların genel özellikleri hayvanlar üzerin deki etkileri hep o laboratuvar da uygulanıp hayata geçiş yapıyormuş.

 

 

Hills 1968 yılında science diet sağlıklı evcil hayvanlara yönelik geliştirilen ve gelişmekte olan hayat evrelerine uygun ürün skalası olarak bu konserve mamaları çıkardı. 1979 yılının ortaları gibi sağlıklı ve yaşı geçmiş yaşlılık evresinde olan hayvanlar için ilk kez geliştirilen hills science diet senior mamayı çıkarmıştır. Bu mama sayesin de yaşlı köpekler kilo verme ve olan kilolarını korumadır. Konusun da sabit kalabiliyorlar. 1987 yılında evcil hayvanlarımızın ideal kilosunu korumada destek olabilmek adına geliştirilmiş hills sience diet grubunda yer alan light mamayı çıkarttı.

 

 

1994 yılında prescription diet t/d yi çıkarttı bu mama ise plak ve tartarı azalttığı klinik olarak kanıtlanmış ilk dental mama olarak tarihte yerini aldı. 1998 yılında prescription diet mama n/d yi çıkarttı kanser tedavisin de kullanılan bir mama olarak bilindi ve kanser tedavisi görendir. Köpeklerin yaşamını uzattığı klinik olarak kanıtlanmış tek mama olarak tarihe adını yazdı.

 

2001 yılında prescription diet B/d yaşı geçmiş dostlarınızda belirli bir yaş aralığından sonra yaşlı köpekler de yaşa bağlı olarak davranış değişikliği gösteren dostlarımız da bu değişiklileri iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Tek mama olarak çıkarıldı. 2003 yılında evcil hayvanlar için açtığıdır. Araştırma laboratuvarından ilk kez yeni hills duyu merkezi oluşturuldu.2004 yılında evcil hayvanlar için gen ekspresyonuna dayanarak ve besinsel yenilikleri daha yakın takip edip geliştirmek adına yeni nutrigenomik laboratuvarı ve araştırma departmanını açtı. 2008 yılında prescription diet mama j/d mamayi çıkarttı bu mamalarıdır. Köpeklerde 21 gün kadar kısa bir sürede hareketliliği arttırdığı ve geliştirdiği kliniktir. Olarak kanıtlanmış bir mama olarak piyasaya çıkarttı. 2010 yılında ise evcil hayvanların kedi köpek gibi temel sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına özel olarak formüle edilen hills science plan vetessentials nutrition mamasını çıkarttı.

 

2012 yılında ise hipertirodizmi olan kedilerde özellikle kedilerin bu rahatsızlığının tedavisi için kullanılan ve çığır açan prescription diet y/d mamayı çıkarttı. 2013 yılında nutriginomik teknolojiler ile formüle edilen kilo kaybı kontrolü maması prescription diet metabolic advanced weight solution revolutionary mamasını satışa çıkarttı.

Hills Mama

Hills mama günümüz de ise evcil hayvanların bireysel kendi ihtiyaçlarını alması gereken bütün protein karbonhidrat ve vitaminlerden oluşan temeldir. Gereksinimlerini alabilmesi için 100 ü aşkın ürün skalası ,ile en iyi olduğu kanıtlanmıştır. Köpek maması yerinden alınmıyor. Tarihe adını geçirmiş kaç mama bulabilirsiniz ki hills üreticileri sırf siz hayvan severleri daha iyi anlayıp en iyi sonuçlar için laboratuvarlar da incelemeler yapmışlar. Ve her zaman bilinir ki adını tarihe ilkler olarak yazdırmıştır.