arama

Hills İdeal Balance Tavuklu Esmer Pirinçli Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills İdeal Balance Tavuklu Esmer Pirinçli Köpek Maması

Sizin ve evcil dostunuzun sağlığı çok önemlidir. En az kendi sağlığınıza dikkat ettiğiniz kadar onun sağlığına da önem vermelisiniz. Evcil dostunuzun sağlığının korunabilmesi için seçtiğiniz mama önemli rol oynamaktadır. Çünkü köpek ve kedi gibi evcil hayvanların günlük olarak tükettikleri tek besin kaynağı yaş veya kuru olarak onlar için özel olarak üretilen mamalardır. Bu mamaların kalitesiz, yapay içeriklerle dolu ve sağlıksız olması durumunda evcil dostunuz çeşitli sağlık problemleri yaşayabilir.

 

Bunun sonucunda, aynı ortamı paylaşan sizde de bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bu nedenle, dostunuz için mama seçimi yapmadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapmalısınız. Hayvan bakımı ve beslenmesiyle ilgili en doğru ve güvenilir bilgileri uzman bir veteriner hekimden alabilirsiniz. Eğer bu tür bir olanağınız bulunmuyorsa, online ortamda edineceğiniz bilgileri teyit etmeniz ve sonra uygulamaya geçmeniz gerekiyor. Köpeklerin beslenmeleriyle ilgili temel bilgileri alt başlıklar halinde sizler için topladığımız bu yazımızda, en güvenilir bilgileri bulacaksınız.

 

Köpeklerin Doğru Beslenmesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Hayvanların doğru beslenmesi için öncelikle doğru mamanın seçilmiş olması gerekmektedir. Doğru mamayı seçerken köpeğin mamanın tadını sevmesi, mamanın içeriğinde yapay tatlandırıcı, koku artırıcı, iştah artırıcı gibi doğal olmayan içeriklerin bulunmaması gerekir. Aynı zamanda, köpeklere mama dışında verilen artık yemekler, şekerli ya da tuzlu gıdalar, baharatlı yiyecekler, süt, et suyu, balık kılçığı, kemik gibi yiyecekler sağlıklarını olumsuz şekilde etkilemektedir. Köpekler her gün aynı mamayı yemekten sıkılabilirler. Bu monoton gidişe dur demek için nadiren de olsa yaş mama verebilirsiniz. Yaş mamanın miktarını doğru ayarlamanız ve 3 günden fazla süre açık şekilde beklemiş yaş mamayı köpeğe vermemeniz halinde sağlıkla ilgili bir sorun çıkmayacaktır.

 

İnsanların ve hayvanların sindirim sistemleri farklı şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle, insanlar tarafından rahatlıkla yenebilen ve sindirilebilen bazı yiyeceklerin hayvanlar tarafından tüketilmesi halinde ishal, kusma, halsizlik, dışkılamada anormallikler ortaya çıkabilir. Tüm bunların önüne geçmek ise sizin elinizdedir. Köpeklerin kendileri için en uygun mamayı seçmek için kullanacakları bilinç ve iradeleri yoktur. Bu seçimi onlar yerine sizin yapmanız gerekir. Bu sorumluluk tamamen size ait olduğu için, mama seçiminde oldukça fazla dikkat ve özen göstermelisiniz. Aksi halde, hem köpeğin hem de sizin sağlığınız bu durumdan olumsuz etkilenme ihtimali vardır. Yetişkin köpeklerin ve yavru köpeklerin beslenme şekillerinde de farklılıklar olmalıdır. Yavru köpeklerin yetişkinlere oranla daha çok kalori ve proteine ihtiyaç duyması nedeniyle, onlar için özel olarak üretilmiş mamaları tüketmeleri gerekir. Yetişkin köpekler ise, daha az kalorili mamalar yemelidir.

 

Köpekler İçin Doğru Mama Veteriner Hekimler Tarafından En Çok Önerilen Markalar Tarafından Üretilen Mamalardır

Hills İdeal Balance Tavuklu Esmer Pirinçli Köpek Maması

Bu bilgi oldukça doğru ve dünyanın pek çok yerinde de geçerlidir. Veteriner hekimlerin pek çoğu tarafından en iyi mama markaları arasında sayılan Hills tarafından üretilen mamalar, üretim aşamasından önce yüzlerce teste tabi tutulmaktadır. Fiyatları ortalamanın üzerinde olan bu markanın ürettiği mamalar, köpeklerin gelişimi için idealdir. Sağlıklı gelişen ve tükettiği yiyecekler nedeniyle sağlık problemi yaşamayan bir dostunuz olsun istiyorsanız ona Hills İdeal Balance Tavuklu Esmer Pirinçli Köpek Maması verin. Hemen her markette evcil hayvanlar için üretilmiş oyuncak ve mamaların bulunduğu bir reyon bulunmaktadır. Bu reyonda birbirinden farklı pek çok mama olduğunu fark edeceksiniz. Ancak, daha önce ismini dahi duymadığınız bu mamalar köpekler için zararlı olabilir. Bu nedenle fiyatı yüksek olsa da sağlıklı olan ve en iyi mamalar arasında gösterilen mamalardan bir tanesini almalısınız.