arama

Goody Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Goody Yavru Köpek Maması

 

Eğer sizin de yavru bir köpeğiniz bulunuyorsa ona ısrarla Goody Yavru Köpek Maması yedirmenizi öneririz. Siz de göreceksiniz ki köpeğiniz bu mamanın tadına bayılmakla kalmayıp bundan sonra da devamlı bu mamayı sizden isteyecektir. Çok büyük bir iştahla yiyip bitirecektir.

 

Yavru bir köpek 6 ayını tamamlayıncaya kadar günde en az 3 veya 4 sefer beslenmesi gerekmektedir. Yavru köpek 6 ayını tamamladıktan sonra ise günde sabah ve akşam öğünlerinden oluşmak üzere 2 kere beslenmesi yeterli olmaktadır. Eğer köpeğiniz küçük bir ırka mensup ise 12 ayını tamamladığında büyük ırklardan türemişse 15 ayını tamamladıktan sonra günde bir sefer beslenmeye geçebilirsiniz.

 

Köpeklerde beslenmeye özellikle büyük ırklarda ve dev ırklarda yemek tüketme olayından sonra mutlaka dinlendirilmelidirler. Köpeklerin beslenme sonrasında oynadıkları oyunlar, çok hareketli egzersizler, hoplayıp atlamaları köpeklerde hayati tehlike arz eden mide torsiyonuna sebebiyet verebilir. Mide torsiyonu derken neyi kastediyoruz? Mide torsiyonu midenin ters dönmesiyle beraber düzgün çalışmaması olayıdır. Bu nedenlerden dolayı köpeklerde beslenme sonrasında en uygun ve sağlıklı olanı onların istirahat etmesidir.

 

Köpeklerin mamalarının bayat olmamasına dikkat etmeliyiz. Köpeğimize vereceğimiz mamalarının sıcaklıklarını da onların yiyebileceği kıvama getirmeliyiz. Bu mamanın çok sıcak veya çok soğuk olması da köpeklere zarar verebilmektedir.

 

Köpeklerinize siz de takdir edersiniz ki kesinlikle minik ve sivri kemikli olan et çeşitlerini yedirmemeliyiz. Köpeklere vermemeniz gereken minik ve sivri kemikli etlere örnek verirsek eğer tavuk, pirzola, tavşan ve benzeri gıda maddeleridir. Bu çeşit kemikler kolaylıkla kırılabilmekle beraber bıçak gibi keskin bir hal alabilmektedirler. Bu kemikler kırıldıklarında ise köpeğinizin gırtlağına, bağırsaklarına veya midesine saplanıp kesiklere neden olup onları ciddi bir şekilde yaralanmaya neden olup ölümcül sebepler doğurabilmektedirler.

 

Köpeğinizin sağlığını düşünüyorsanız eğer kesinlikle onlara şekerli şeyler ve çikolata benzeri ürünler vermemelisiniz. Bunların yerine Goody Yavru Köpek Maması vermenizi öneririz. Bu tür şekerli besin maddeleri insanlarda olduğu gibi köpeklerde de çeşitli hastalıkların gelişmesine neden olmaktadır. Örneğin en basiti diyabet hastası olabilirler.

 

Köpeğinize tavsiye ettiğimiz Goody Yavru Köpek Maması vereceğiniz zaman yanında mutlaka her zaman temiz, berrak ve yeni su bulundurmalısınız. Konserve mamalarda mutlaka üretim ve son tüketim tarihlerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Mama kabını açtıktan sonra en kısa süre içinde köpeğinize tükettirmeniz gerekmektedir. Çünkü mamalar çok kısa bir süre zarfında bozulup köpeğinize zarar verebilmektedir.

 

Köpeklerin beslenmeleri sırasında dikkat edilmesi gereken faktörlerden birisi de köpeklerin ağırlıkları ve yaşlarıdır. Köpeğinizi besleyeceğiniz zaman mutlaka onun ağırlığını ve yaşını birbiriyle oranlayıp bu faktörü göz önünde bulundurarak gündelik önerilen gramajlara uygun bir şekilde beslenmelerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Günlük bir köpeğin beslenmesi gereken miktarını öğünlere bölerek köpeğinizi dengeli bir şekilde beslemelisiniz.

 

Köpeğinizi sizden veya başka yerlerden kalan tam olarak ne olduğu belli olmayan yemek artıklarıyla beslemenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Onların da insanlar gibi dengeli bir vücut bünyeleri bulunmaktadır. Köpeklerin beslenmeleri de bu bünyelerine uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Eğer minik köpeğinizi Goody Yavru Köpek Maması ile beslerseniz dengeli bir şekilde beslenmesine yardımcı olursunuz.

 

Yavru köpeğinizin sağlığı için onun seveceği konserveleri tercih etmenizde fayda vardır. Bu konserveleri köpeğinize sevdirecek kişi de tartışmasız sizsiniz. Bunun için size vazgeçilmez konservelerden olan ve yavru köpeğinize beslenmeyi büyük bir haz haline getirecek olan Goody Yavru Köpek Maması tercih etmenizi öneririz.

Goody Yavru Köpek Maması

Köpekler de gelişim süreleri boyunca yaşamlarının çeşitli safhalarında gereksinim duydukları ihtiyaçları da değişiklik göstermektedir. Yani yavru bir köpek için doğru olan bir seçenek yaşlı bir köpek için doğru olmayabiliyor çoğunlukla. Bu sebeplerden dolayı köpeğinizin sağlığı için ona en uygun besin olan Goody Yavru Köpek Mamasını seçmelisiniz.