arama

Gemon Tavuklu Pirinçli Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Gemon Tavuklu Pirinçli Köpek Konservesi

Konserve köpek mamaları, kuru mamalarla birlikte ya da tek başına evcil köpeklerin beslenmesinde kullanılabilir. Kuru mamalar, evcil köpeklerin beslenmesinde yaş mamalara göre bazı avantajlar taşır. Öncelikle kurumamaları kullanmak ve uzun süre saklayabilmek çok daha kolaydır. Kuru oldukları için çok daha uzun süre kullanılacak mama daha az yer kaplamaktadır. Ancak konserve yaş mamalar da evcil köpeklerimizin beslenmesinde vazgeçilmez bir yere sahiptir. Sürekli olarak kuru mamayla beslenen bir köpek, dolaşım ve boşaltım sistemi konusunda bazı zorlanmalar yaşayabilir.

 

Midesinde sürekli kuru mamayı öğütmekle ilgili sorunlar oluşabileceği gibi dolaşım ve boşaltım konusunda da zorlanabilir, kabızlık gibi problemlerle karşılaşabilir. Özellikle gün içinde alması gereken miktarda sıvı alamazsa yani gerekli miktarda su içesi sağlanmazsa, kuru mama ile beslenen köpeklerin bünyesi oldukça zorlanacaktır. Bu yüzden kuru mama ile beslenen köpekler için ek besin takviyesi olarak ıslak mamaların kullanımı da önerilmektedir. Islak mamalar içeriğindeki besleyici birleşimin yanı sıra, sıvı yapısı sayesinde, köpeğinizin gün içinde alması gereken sıvı ihtiyacını da karşılamasına yardımcı olur. Yumuşak yapıları sayesinde mideyi zorlamaz ve çok daha kolay hazım sağlarlar. Yine yumuşak ve kaygan yapıları sayesinde köpeğinizin tuvaletini çok daha rahat yapmasına yardımcı olacaktır. Bu sebeple, kuru mama ile besleme yapılan köpeklerde de her zaman yardımcı olarak konserve ıslak mama kullanmak köpeğin sağlığı açısından önemlidir.

 

 

Evcil köpeklerin birçok cinsi ve bu cinslerin kendine has özellikleri vardır. Evcil köpek cinslerinin boyutları onların alması gerekli olan besin miktarını belirlemede de oldukça önemlidir. Küçük cins bir köpek ile büyük cins bir köpeğin günlük mama ve sıvı ihtiyacı aynı olmayacaktır. Bu yüzden gemon konserve mamaları bu cinslere bağlı kütlesel ihtiyaçları göz önünde bulundurarak her ağırlıktaki hayvan dostlarımız için uygun besin değerinde konserve mamalar üretmektedir. Kütlesel durumuna göre alması gereken besin değerleriyle formüle edilmiş bu mamalar, köpeğiniz için en sağlıklı öğünü oluşturacaktır.

 

Gemon Tavuklu Pirinçli Köpek Konservesi , tuna balıklı, tavşanlı, sığır etli, işkembeli ve av etli gibi pek çok seçeneği ile hayvan dostlarımızın beğenisine sunuluyor. Tüm aromatik çeşitlerinin yanı sıra, yavrular, yetişkinler, iri cins köpekler ve küçük cins köpekler için farklı alternatiflerle besin değeri olarak da köpeğinize en uygun beslenme şeklini sunmaktadır.

 

Protein ve içeriğindeki mineraller, mamanın besleyiciliğin belirler. Küçük cins bir köpeğe göre iri cins bir köpeğin kaldırabileceği ve beslenebileceği protein ve vitamin miktarı çok daha fazladır. Bu gibi durumlar göz önüne alınarak, iri cinsler, küçük cinler, yavru ve yetişkinler için hazırlanan tüm mamaların içeriği birbirinden çok farklıdır. Profesyonel bir biçimde hazırlanan bu içeriksek besin değerleri köpeğiniz için en uygun beslenmeyi sağlayacaktır.

Gemon Tavuklu Pirinçli Köpek Konservesi

 

Örneğin iri ırklar için hazırlanmış bir mama uzun süreli bir beslenmede küçük ırk bir köpek için kullanıldığında bazı alerjik reaksiyonlara ya da sağlık sorunlarına neden olabileceği gibi, küçük ırk köpekler için formüle edilmiş bir mama da büyük ırk bir köpeğin günlük besin ihtiyacını karşılamayacaktır ve köpek yetersiz beslenmiş olacaktır. Aynı şekilde yavru bir köpeğin günlük protein ve mineral ihtiyacı yine yetişkin bir köpekle aynı olmayacaktır. Kısırlaştırılma gibi durumlarda da evcil dostumuzun bünyesi daha hareketsiz ve durgun hale geleceğinden yine metabolizma hareketini destekleyecek ve hızlandıracak besinler seçilmelidir. Bu yüzden ırk özellikleri ve köpeğin gelişim dönemi beslenme düzeninin oluşturulmasında önemli noktalardır. Tüm içeriği profesyonel olarak hazırlanan Gemon marka mamalar köpeğinizin ihtiyacı olan besin değerini karşılayacaktır.