arama

Gemon Adult Medium Biftekli Ciğerli Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Gemon Adult Medium Biftekli Ciğerli Köpek Konservesi

Doğada aynı havayı soluduğumuz, aynı güneşle aydınlanıp ısındığımız, kısaca doğanın canlılara sunduğu tüm imkânları paylaşmak zorunda olduğumuz, bazen bir dosttan, arkadaştan, akrabadan, hatta günlük meşgaleler içerisinde oradan oraya savrulup görüşme imkânı bulamadığımız çocuklarımızdan daha yakın olabilen hayvan dostlarımız birçok bakımdandır. Sahiplerine bağımlı yaşarlar. Sahiplerinin bakımına muhtaç olduklarından, sahipleri ile daha kalitelidir. Ve sorunsuz zaman geçirebilmeleri için her türlü ihtiyaçları yerinde zamanında ve gerektiği gibi karşılanmalı, bakımları iyi yapılmalıdır.

 

Bakım ve ihtiyaçlarının karşılanmasından kasıt, beslenmesi, yıkanması aşı ve gerekli tedavilerinin zamanında yaptırılması olsa da biz en önemlisi olduğunu düşündüğümüz beslenme konusu üzerinde duracağız. Evcil hayvanların beslenmesi konusunda en az kendimizin veya aile fertlerimizin beslenmesinde gösterdiğimiz titizlik kadar titizlik göstermeli, hayvan dostlarımızı dadır. Sağlıklı, doğal, içerisinde zararlı maddelerin olmadığı besin kaynakları ile beslemeliyiz. Vahşi yaşamda, doğal ortamlarında yaşayan hayvanlar kendilerinin sağladığı, temin ettiği doğal besinlerle beslendiği için beslenme ile ilgili sorunlar bu grup hayvanlar için sorun teşkil etmez.

 

Ancak ev ortamlarında insanlarla iç içe yaşayan hayvanlar için eğer temini mümkün ise tabi ki doğal besinlerle beslenmesi en doğrusudur. Fakat bu gruptaki hayvanların beslenmesi sıklıkla fabrikalarda üretilmiş fabrikasyon ürünler ile yapılabilmektedir. Bu konuda hayvan sahiplerinin alabileceği en önemli tedbir, hayvanlar için piyasadan temin edilen hazır gıdalarındır. Piyasanın en kaliteli, en iyi özelliklere sahip, hayvanımızın gelişimine katkı sağlayacak, içerisinde zararlı katkı maddeleri içermeyen nitelikteki ürünlerden seçilmesidir. Bu konu, beslediğimiz, tüm sorumluluğunu üzerimizde taşıdığımız evcil hayvanımızın sağlıklı beslenmesi için çok büyük önem arz etmektedir. Bu konuda piyasada birçok değişiktir. Marka ve özelliğe sahip ürün olmakla beraber, yetişkin köpek beslenmesinde gönül rahatlığı ile kullanabileceğimiz Gemon Adult Medium Biftekli Ciğerli Köpek Konservesi, içeriği şu şekildedir:

 

%45 oranında et ve yan ürünleri (minimum %5 Sığır eti ve %5 Ciğer, Ciğer 5%) mineraller, tahıllar (buğday) ve yumurta, %8,5 oranında ham Protein, %6 oranında ham Yağ, %0,5 ham Lif, %2,7 ham Kül ve %80 nem bulunmaktadır. Yapılan tetkik ve deneyler sonucu kullanılmasıdır. Gereken oranları belirlenmiş kıvam artırıcı ve jöle ile 2500 UI/kg Vitamin A sayesinde %100 sağlıklı ve doyurucu beslenme sağlar.

 

Hijyenik şartlarda ambalajlanmış 415 gramlık Gemon Adult Medium Biftekli Ciğerli Köpek Konservesi, yetişkin bir köpeğin bir öğünlük beslenmesini sağlamakta yeterli olacaktır. Ürünün içeriğinde bulunana kıvam artırıcı ve jöle, köpeğimizin su ihtiyacını karşılardır. Ve bu sayede beslenme esnasında haricen su alınmasına gerek kalmaz. Bir bebeğin anne sütü ile su ihtiyacının karşılanması gibi ürünümüzün hayvan tarafından tüketilmesiyle su ihtiyacı da karşılanmış olur. Böylelikle beslenmelerde genellikle karşılaşılan beslenme esnasında haricen alınan su ile besinin içeriğindeki yararlı enzimlerin özelliğini yitirmesi, besinden sağlanan fayda miktarının ve besin değerlerinin düşmesinin önüne geçilmiş olur. İçeriğinde bulunan koruyucu madde yapay özellikte olmadığından, hayvan sağlığı açısından herhangi riskli bir durum söz konusu değildir.

Gemon Adult Medium Biftekli Ciğerli Köpek Konservesi

Ürünün oda sıcaklığında muhafaza edilmesi üründen maksimum faydanın elde edilebilmesi için önemli bir etkendir. Ayrıca ambalajı açılan ürünün kısa sürede tüketilmesi tavsiye edilir. Şayet açıldıktan sonra tüketilmeden bir müddet muhafaza edilecek ise buzdolabında saklanması ürünün bozulmasını, zararlı bakteriler üretmesini fayda yerine zarar sağlamasını önleyecektir. Unutmayın! Hayvan dostlarımızdır. Bazen çevremizde dost diye tabir ettiğimiz birçok insandan daha sadık bir dost olabilmekte hayatımızda önemli bir yer işgal edebilmektedir. Özellikle yaşlılarımıza, engellilerimize, çocuklarımıza can yoldaşı olan, sıkıntılarla dolu günlük yaşantılarına anlam ve renk katan bu sessiz dostlar, her şeyin en iyisine layıktır.