arama

Friskies Aktif Köpekler İçin Etli Köpek Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Friskies Aktif Köpekler İçin Etli Köpek Maması

Friskies aktif köpekler için etli köpek maması köpekler için üretilmiş kaliteli bir mamasıdır. İçeriğinde köpek sağlığı için yararlı olan içerikler bakından kaliteli ve köpek beslenmesinde kullanılabilir bir mama olmasından dolayı önemlidir. Friskies aktif köpekler için etli köpek maması içeriğine bakıldığında bu durum anlaşılmaktadır. Çünkü Friskies aktif köpekler için etli köpek maması mamasında köpekler için önemli olan içerik, besin değerleri, koruyuculara rastlanmaktadır. Aynı zamanda vücudu dinç tutan, enerji sağlayan, köpeğinizin sağlıklı olması için mamaya katılan içerikler sayesinde köpeğiniz Friskies aktif köpekler için etli köpek mamasını çok severek yiyecektir. Eğer köpek beslenmesi konusunda bilginiz yoksa aşağıda vereceğimiz bilgilere bakarak biraz bilgilenebilir ve Friskies aktif köpekler için etli köpek mamasının neden önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

 

Köpek mamaları köpek beslenmesi için özel olarak yapılan mamalardır. Köpekler bizim yediğimiz her yemeği yiyemez çünkü. Onlar için özel olarak tasarlanmış mamalar verilmesi gerekir. Bunun nedeni köpeklerin ve bizim sindirim sistemlerimizin farklı olmasında yatmaktadır. Bizim için yararlı olan bir şey onlar için zararlı olabilmektedir. Bu yüzden kendi yediğiniz yemeği değil, ya onlar için özel olarak hazırladığınız mamayı verirsiniz ya da hazır mama alırsınız.

 

Köpek beslenmesi için önemli olan mamalar dikkatli seçilmesi gerekilir. İçinde kaliteli ve besin değerleri yüksel besinler olmalı, köpeğinizin hassasiyetine uygun olmalıdır. Bir köpek maması almadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar vardır ve bu hususlar çok önemlidir. Aldığınız köpek mamasının köpekler için yararlı mı yoksa zararlı mı olduğunu anlamak için yapmanız gereken içerikler bakmanızdır. İçeriklere bakarak bir mama hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Peki, bir köpek mamasında neler olması gerekir?

 

Bir köpek mamasında öncelikle olması gereken içerik ettir. Köpek beslenmesi için et hem besleyici bir besindir. Hem de köpeğin vücudu için yararlıdır. Bu yüzden alacağınız mamada et oranına dikkat edilmelidir. Diğer önemli bir konu tahıllardır. Az miktarda kullanıldığında yararlı bile olan tahıllar çok kullanıldığında zarar verici bir besin olmaktadır. Bunun nedeni köpeğin vücudunun tahıl için uygun olmamasındandır. Köpekler etçil canlılardır. Her ne kadar evcilleştirilmiş de olsalar onlarda tıpkı uzaktan akrabası olan kurt gibi etçildir. Bu yüzden dikkat edilmeli ve tahıldan çok et verilmelidir.

 

Ayrıca bir köpek mamasında özellikle protein olmak üzere bol mineral ve vitamin olmalıdır. Çünkü proteinler vücudu kuruyan ve onaran bir yapı olmasından dolayı önemli bir içeriktir. Vitaminler ise vücut fonksiyonlarının düzgün çalışmasını sağladıkları için alınması gerekir. Mineralin görevine gelince mineraller vücuda dayanıklılık ve direnç veririler ( örneğin kalsiyum kemik, kas ve eklemlere dayanıklılık veriri, korur, onarır. ). Bir diğer önemli içerik köpeklerin gün boyu enerjik olmalarını sağlayan yağ içeriğidir. Yağ hem köpeklere enerji veren öncelikli içeriktir hem de organları koruyan bir içeriktir. Bu yüzden alınması gerekilir. Eğer gerekli besinler alınmazsa:

 

 • Köpekte tüy dökümü hızlanacak
 • Yaraları geç iyileşecek
 • Daha çabuk hastalanacak
 • Enfeksiyon, alerji ve Obezite riski ortaya çıkacak
 • Vücut yapısı sağlam olmayacak
 • Eklem, kemik, kas ağrıları çekecek,
 • Sindirim ve boşaltım sisteminde sıkıntılar çıkacak

 

Bu saydıklarımın sadece kalitesiz mama kullandığınızda köpeğinizde görebileceğiniz durumlardan bazılarıdır. Friskies aktif köpekler için etli köpek mamasının içeriğine bakıldığında belirtilen bütün içeriklere sahip olduğu görülür. Et oranı %14 dür. Protein miktarı %20’dir. Bu arada protein hücreleri yenileyen, onaran, yaraların enfeksiyon kapmasını engelleyen, antikor üreterek vücudu mikroplara karşı koruyan bir içeriktir. Mineral bakımından ve vitamin bakımından da iyi durumdadır. Vitamin olarak A, D, E ve B vitaminleri kullanılmış. A vitamini göze sağlık veren bir içeriktir.

Friskies Aktif Köpekler İçin Etli Köpek Maması

Ayrıca deri ve tüy gelişimine de katkısı vardır. D vitamini kemikler için çok önemlidir. Kemikleri korur ve sağlamlaştırır, onarır. E vitamini beyin, damar ve deri için önemlidir. Köpeğe sağlıklı bir görünüm verir. B vitamini ise iç organların düzgün çalışmasını sağlar. Ayrıca yağ oranına baktığımızda %11 olduğunu görürüz. Bu oran köpeğinizin gün boyu enerjik olması için oldukça yeterlidir. Mineral olarak kullanılan içerikler ise ( demir gibi ) bedeni daha iyi bir yapıda olması için önemlidir. Eklem, kemik ve kas gelişiminde yararlıdır. Sonuç olarak Friskies aktif köpekler için etli köpek maması köpeğinizin sağlıklı bir hayat sürmesi için alına bilinecek bir mamadır. Özellikle sağlıklı ve hareketli bir köpeğiniz varsa bunu devam ettirmek için almanız önerilir.