arama

FOXY Kuzulu Pirinçli Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

FOXY Kuzulu Pirinçli Yavru Köpek Maması

Yavru köpekler, yeni evlerine geldikleri andan itibaren, ilgiye ve sevgiye ihtiyaç duyarlar. Yeni bir ortama ve yabancı insanlara, annelerinden yeni ayrılmış olarak geldikleri için, zaten ilk birkaç gün huysuz ve sinirli olurlar. Bu nedenle, yavru köpekle ilk günler daha fazla ilgilenmek ve alışma sürecinde yanında kalabilmek önemlidir. Yavru köpeğinizi, eve getirdiğiniz ilk günler, sizin de onunla olmanız, alışma sürecini daha kolay ve daha çabuk atlatmasına yardımcı olacaktır. Eve geldiği ilk günden itibaren, bakımı ve beslenmesi ile yakından ilgilenmenizi gerekecek yavru köpeğinizin, tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve ona alışmak için sizin de biraz zamana ihtiyacınız olacaktır. Yavru köpeklerin bakım ve beslenmesi ihmal edilmeye gelmeyen ve özelliği olan bir durumdur.

 

İlk defa köpek sahibi olduysanız, yavru köpeğinize iyi bakmak, onu gerektiği gibi beslemek konusunda bilgisiz ve deneyimsiz olmanız çok normaldir. Ancak en kısa zamanda, yavru köpeğinizin her türlü ihtiyacına cevap verecek duruma gelmelisiniz. Tamamen size bağlı olarak yaşayan yavru köpeğinizin gelişimi ve sağlığı için, ona iyi bakımınız önemlidir. Bir yavru köpeğin beslenmesi, ciddi olarak önemsenmesi gereken bir konudur. Çünkü yavru köpekler gelişim sürecindedirler ve doğru beslenmeleri, tüm yaşamlarını etkileyecektir. Yavru köpeğinizi asla evde hazırladığınız, onun için gereksiz birçok besin içeren, ancak onun için gerekli besinleri almasını engelleyen ev yemekleriyle beslememelisiniz. Yavru köpeğinizin ev yemeklerinin tadını almasını, köpek mamalarını yerken sorun çıkarma ihtimaline karşı engellemelisiniz.

 

Zaten ev yemeklerinin köpeklere bir şey kazandırmayacağı düşünüldüğünde, yavru köpeğinizin büyük bir kaybı da olmayacaktır. Yavru köpeğinizin beslenmesi konusunda almanız gereken en kritik karar, yavru köpeğinizi besleyeceğiniz köpek maması olacaktır. Öncelik olarak kullanacağınız köpek maması, yavru köpeklere özel hazırlanan köpek mamalarından olmalıdır. Bundan sonraki seçiminiz, yaş ve kuru mamalar arasında yapacağınız seçim olmalı. Genel olarak, özellikle yavru köpeklere, daha yüksek besin kalitesi sunduğu için, kuru mamalar önerilir. Ancak, anne sütünden yeni kesilmiş olan yavru köpekler, ilk günlerde kuru mama yemeyi reddedebilirler. Kuru mamalar serttir ve yavru köpekler için bir alışma sürecini gerektirirler. Bu aşamada, yavru köpeğinizi, onun için tüm besin gruplarını sağlayan kuru mamalara alışmasını kolaylaştırmak amacıyla, kesinlikle başka bir şeyle beslemeyin.

 

Farklı tatları alan yavru köpekler, kuru mamayı yememekte direnecek ve reddedecektir. Kuru mamayı, yavru köpeğinizin yemesini kolaylaştırmak için, kuru mamayı ıslatabilirsiniz. Köpekler için, sindirim sistemine uygun olmayışından dolayı mamayı sütle ıslatmamalısınız. Mamayı ıslatmak için, su ya da et- tavuk suyu kullanabilirsiniz. Islatma işlemi, mamanın lezzetlenmesini de sağlayacaktır. Yavru köpeğiniz, mamasına biraz alıştıktan sonra, ıslatma oranını azaltarak devam etmelisiniz. Yavru köpeğiniz 3 aylık olduğunda, artık kuru mama ile ilgili bir sorun yaşamayacaktır. Seçeceğiniz mamanın içeriği ve besin değerleri de, yavru köpeğiniz için araştırmanız gerekecek bir ayrıntı olacaktır. İyi bir mamada olması gereken besin gruplarını öğrenmeli ve seçiminizi ona göre yapmalısınız.

FOXY Kuzulu Pirinçli Yavru Köpek Maması

Piyasada bulunan yavru köpek mamalarından bir tanesi de, FOXY kuzulu pirinçli yavru köpek mamasıdır. FOXY Kuzulu Pirinçli Yavru Köpek Maması, mısır, buğday ve pirinç olmak üzere, yüksek tahıl oranıyla dikkat çeken bir mama olduğundan, köpekler için çok sağlıklı değildir. Tahıllar, köpeklerin beslenmesine katkı sağlamayacak, aksine köpeğe zarar verecektir. Tahıllar, köpeklerin sindirimine uygun bir besin grubu değildir ve köpeklerin bazı sindirim sorunları yaşamasına neden olurlar. Ayrıca, yüksek karbonhidrat oranına sahip olan tahıllar, obezite ve devamında diyabete yol açarlar. Mamada bulunan, mısır glüteni, hayvansal yağlar, şeker pancarı posası da, köpeklerde sağlık sorunlarına neden olacak, oldukça sağlıksız maddelerdir. Ayrıca mamada gerçek et yerine kullanılan et ürünleri, köpeklere oldukça sağlıksız bir beslenme sunmaktadır. Bu açıklamalar eşliğinde, FOXY Kuzulu Pirinçli Yavru Köpek Mamasının, yavru köpeklerin yeterli ve dengeli beslenmesinin yanında, gelişim anlamında da, yavru köpeğinize yarar getirmeyeceği çok açıktır.