arama

Exclusion Tavuk Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Exclusion Tavuk Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması

Hayvan sahibi olmak çok eğlenceli bir o kadar da sorumluluk gerektiren bir eylemdir. Günümüzde birçok kaynaktan okuyarak ya da bilgi toplayarak hayvan bakımını rahatlıkla üstlenebilirsiniz. Biz bu makalede köpek nasıl beslenir, köpeğinizin sağlığı için neler yapabilirsiniz ne tür gıdalar kullanabilirsiniz kısaca bunlardan bahsedeceğiz.

 

Köpek bakımı nasıl yapılır?

 

Günlük olarak köpeğinizin sağlığını gözlemlemeli fiziksel aktivitelerini takip etmeli tuvalet düzenini dahi kontrol etmelisiniz. Rahatlıkla yaşayabileceği ve ona ait olacak bir ortam hazırlanmalıdır.

 

Köpeğin tırnak ve deri temizliği köpek sağlığı açısından çok önemlidir. Bu noktalara özellikle dikkat edilmelidir. Deri ve tüyleri düzenli şekilde takip edilmeli ve bakımı yapılmalıdır.

 

Aşıları ve kontrolleri düzenli yapılmalı dişlerine ve diş etlerine özellikle dikkat edilmelidir. Unutmayın ki beslenme ağızda başlar.

 

Özellikle köpeklere ait olan hastalıkları bilmeli ne tür durumlarda veterinerle iletişim kurmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Özellikle orta yaşlı köpeklerde birçok hayvan hastalığına rastlanabilmektedir. Bu açıdan beslenme hayvanlarda ilk dikkat edilmesi gereken husustur.

 

Köpeğin özellikle beslenmesini iyi ürünlerle temin etmeli öncellikle hazır gıdalara beslenmesinde yer vermeliyiz evde hazırlanan mamalar köpeklere yeterli gelmemekle birlikte, vitamin ve içerik yönü ile köpeğin sağlığına tam olarak katkı sağlayamamaktadır.

 

Köpeğiniz için alacağınız mamanın besin değerlerini iyi bir şekilde analiz ederek satın alın. Yetişkin köpek mamalarında ham protein en az %18 civarında olmalıdır. Mamaların kalitesini düşüren kalitesiz tahıllar ve kaliteli olmayan sakatatlardır. Mamanın kalitesini artıran şeyler ise kuzu eti iyi tahıllar ve iyi seçilmiş sakatatlardır.

 

Yüksek miktarda protein içeren her mama böbrek hastalığına sebep olmaz bu hala ispatlanamamış bir bilgidir. Özellikle köpekler protein ağırlıklı beslenmelidir.

 

Köpeğinizin iyi beslenmesi onun sağlıklı bir şekilde uzun yıllar yaşatacak değere ve öneme sahiptir. Köpek beslenmesi nasıl yapılmalıdır? Köpek mamalarını tercih ederken markası kadar bulunduğu içeriği özellikle dikkat edilmelidir.

 

Bir köpeğin bir mamayı hiç yiyemiyor olması o mamanın kötü olduğu anlamına gelmez. Deneme yöntemiyle köpeğinizin nasıl besinlere karşı ilgisi olduğunu zamanla keşfedeceksiniz.

 

Sık öğünlerle normal miktarlarda mama temini köpeğiniz için yeterli olacaktır. Ara takviye ödüllerini de köpeğinizin damak tadına göre verebilirsiniz.

 

Köpeklerde yiyecek ve tuvalet alışkanlığı birbirine çok bağlı iki konudur. Köpeklerin sindirime yardımcı metabolizmayı bozmayan kuru ya da yaş mamalar dikkatlice tercih edilmelidir. Aksi takdir de sizin için zor ve yorucu bir bakım olacaktır. Sindirime yardımcı özellikte mamaları tercih ederek ve mamaların içindekiler kısmını özellikle okuyarak bu soruna çözüm getirebilirsiniz.

 

Köpekler diğer küçük evcil hayvanlara oranla yüksek miktarda protein içeren mamaları daha çok sever. Yaşı kilosu ve cinsiyetine göre köpeğinizde ki gelişmeleri takip ederek öğün hazırlamalısınız. Bu öğünler evde hazırlanabilir.

 

Fakat yenilmeyen mamalar çok uzun sürelerde rutubetli ıslak ve aşırı sıcak ortamlarda kalmamalıdır. Kaldı ise özellikle değiştirilip yenisi konmalıdır. Köpeklerin içeceği suda yiyeceği yemek kadar önemlidir. Düzenli aralıklar ile su değiştirilmeli ve temiz olmasına özen gösterilmelidir.

 

Neden Exclusion Tavuk Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması kullanmalısınız?

Exclusion Tavuk Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması

Exclusion Tavuk Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması yetişkin köpekler için kullanılan tam mamadır. Tavuk içerir ve tüm köpek ırkları için kullanılabilir. İçinde tavuk eti, mısır, pirinç, keten tohumu, zeytinyağı, bezelye, kurutulmuş domates ve nar bulunmaktadır. İçeriğinin çeşitliliğinden de anlaşıldığı gibi birçok vitamin ve protein yönünden zengindir. Exclusion Tavuk Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması protein ve yağ ağırlıklı bir mamadır. Koruyucu ve katkı maddeleri kesinlikle içermez. Son kullanma tarihini özellikle kontrol ederek serin ve kuru yerlerde muhafaza ediniz.