arama

Exclusion Tavuk Etli Yavru Köpek Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Yavru Köpek Bakımı:

Exclusion Tavuk Etli Yavru Köpek Konserve Maması

Yavru köpek sahibi olunduğu zaman ilk yapılması gereken, kontrollerinin düzenli yapılması ve aşıları için veteriner hekimi seçimidir.

Veteriner seçimi yapılırken, evinize yakın olmasına, hayvanınız ile iletişiminin iyi olmasına, kliniğin temiz ve uygun olmasına dikkat etmeli ve acil durumlarda ulaşabileceğiniz kişileri seçmelisiniz. Yavru köpek sahibi olduğunuzda ilk olarak bir kulübeye ihtiyacınız olacaktır. Kulübe köpeğinizin evi benimsemesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda eğitimi içinde gereklidir. Kulübe seçerken, köpeğinizin içinde rahat edebileceği ve hareket alanının bulunacağı kulübeleri seçmelisiniz. Kulübede havalandırma alanları olmalıdır.

 

Ancak bu alanlar, köpeğin başının ya da patisinin sıkışmayacağı boyutlarda olmalıdır. Kulübenin içine köpeğin sıcaklığını ve rahatlığını korumak amaçlı yastık ve battaniye koyabilirsiniz.

Kulübeyi evin dışında bir yer yerine, köpeğinizin evi gözlemleyebileceği ve dışlanmayacağı bir bölgeye koymalısınız. Mama kabı ve su kabı da oldukça önemlidir. Kapların kolay temizlenebilir olması size avantaj sağlayacaktır. Aynı zamanda kapların hafif olması mamanın etrafa saçılmasına yol açabilir.

 

Bu nedenle ağır ve hareket ettirilmesi zor bir kap tercih etmelisiniz. Kapların yavru köpeklerin sağlığı açısından her gün temizlenmesi gerekmektedir. Yavru köpek için oyuncakta önemlidir. Oyuncak ile vakit geçirmeyen bir köpek, etrafta gördüğü şeyleri ısırmaya çalışacaktır.

Oyuncak ile diğer şeyleri ayırmayı, oyuncak ile oynadığı zaman anlar. Köpeğinizin sağlıklı durumdayken olan davranışlarını dikkatli gözlemlemeniz gerekir.

Böylece hasta olması durumunda davranışlarındaki değişikliği fark edip veterinere başvurup yardım alabilirsiniz. Köpeğinize önceden yapılan işlemlerin yazılı olduğu deftere mutlaka yeni bilgileri ekleyin ve veterinere bu bilgileri iletin.

 

Yavru Köpek Beslenmesi:

 

Yavru köpek beslenmesinde en önemli olan süreç ilk 1 yıldır. 1 Yıl içerisinde kemik ve dişleri güçlenip gelişmektedir. Aynı zamanda iyi gözlere, sağlıklı ve parlak tüylere sahip olabilmesi için doğru ve düzenli beslenmesi gerekmektedir. Yavru köpekler, yetişkin köpeklere göre daha fazla beslenmeye ihtiyaç duyarlar, daha fazla mama yerler. Her köpeğin yaş aralığına göre alması gereken besinler farklıdır. Bu nedenler köpeğinizi yaşına uygun besinlerle beslemelisiniz. Mamaların üzerinde gerekli bilgiler yer almaktadır.

Besinleri mama üzerinde yazan bilgilere göre vermeniz gerekmektedir. Gerekli ölçüler paketlerde yazar. Yavru köpekler 4 aya kadar ortalama günde 3 kere beslenmelidir. Bu öğün 4 aydan sonra köpeğin ihtiyacına göre azaltılarak 2 ye indirilmektedir.

Exclusion Tavuk Etli Yavru Köpek Konserve Maması

Yavru köpekler sık sık beslenmelidir. Çünkü köpeklerin midesi, tek öğünde alması gereken öğünü alabilecek kadar büyük değildir. Besinleri sindirip gerekli besini alabilmeleri için birden fazla öğün almaları gerekmektedir. Besinlerin yanında mutlaka her seferinde tazelenmiş olan su bulunmalıdır.

Köpeğinizin mamasının ve suyunun gürültüden uzak, kolay erişilebilecek bir yerde olması gerekir. Kapların altına kâğıt koymanız temizlik açısından rahatlık sağlayacaktır. Kapların yerini köpeğiniz alıştıktan sonra mümkün olduğunca az değiştirmelisiniz.

Köpeğinize kemik vermeyin. Kemik mide duvarını ya da bağırsakları delebilen besinlerdendir. Öğün aralarında abur cubur tarzı yiyecekler vermemelisiniz. Aynı zamanda veterineriniz tarafından önerilmediği sürece, beslenme düzenini değiştirmemelisiniz.

 

Exclusion Tavuk Etli Yavru Köpek Konserve Maması:

Exclusion Tavuk Etli Yavru Köpek Konserve Maması

Exclusion Tavuk Etli Yavru Köpek Konserve Maması içerisinde tavuk eti, mısır, pirinç, keten tohumu yağı, zeytinyağı, kurutulmuş hindiba posası, bezelye lifi, kurutulmuş nar, kurutulmuş domates ve Mojave yuka bulunmaktadır. Aynı zamanda içerisinde bolca vitamin ve çinko barındırmaktadır.

Mamanın diğer bir önemli özelliği ise içerisinde koruyucu ve renklendirici içermemesidir. 2 ile 12 aylık köpekler içindir, bu yüzden yavru köpek mamasıdır. Serin ve kuru yerlerde korunması gerekmektedir. Köpeğinizin doğru şekilde beslenmesi için paketteki beslenme tablosuna göre servis etmeniz gerekir. Mamanın yanında mutlaka taze su bulundurmalısınız.