arama

Exclusion Hindili Yetişkin Köpek Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Exclusion Hindili Yetişkin Köpek Konserve Maması

Hindi eti tüketmeyi seven tüm köpek ırkları için damak tatlarına oldukça uygun bir mama olan, Exclusion hindili yetişkin köpek konserve maması, yetişkin yani 5 ile 6 kg arasındaki köpekler için tam uyumlu bir mamadır.

 

Exclusion Hindili Yetişkin Köpek Konserve Mamasının Bileşimi ve İçeriği Nasıldır?

 

İçeriğinde bulunan hindi eti ile birlikte hindi eti tüketmeyi çok seven köpek ırkları için oldukça iyi bir mama olan Exclusion hindili yetişkin köpek konserve mamasının içeriğinde bulunan besinler şu şekilde;

 

%90 oranında hindi eti, %0,3 oranında keten tohumu yağı, %0,08 oranında zeytinyağı, %0,06 oranında kurutulmuş hindiba küspesi, %0,04 oranında bezelye lifi, %0,01 kurutulmuş narı, %0,01 kurutulmuş domates, %0,01 oranında mojave yuka, mısır ve pirincin birleşiminden oluşmaktadır. Exclusion hindili yetişkin köpek konserve mamasının içeriğinde bulunan analitik bileşenler ise;

 

%9 oranında ham protein, %6,5 oranında ham yağ, %3,5 oranında ham kül, %0,5 oranında ham lif ve %79 oranında da nem, Exclusion hindili yetişkin köpek konserve mamasının içerisinde analitik bileşen olarak bulunmaktadır.

 

Exclusion hindili yetişkin köpek konserve mamasının içeriğinde bulunan bitkisel ilaveler ve vitaminler ise;

 

2300 UI A vitamini, 100 UI D3 vitamini, 90 mg E vitamini, 11 mg C vitamini, 2,2 mg bakır sülfat pentahidrat, 1 mg bakır şelat pentahidrat aminoasiti, 21,5 mg çinko asit, 9,2 mg çinko şelat pentahidrat aminoasiti, 5 mg mangan oksit, 2,2 mg manganez şelat pentahidrat aminoasiti bulunmaktadır.

 

Exclusion Hindili Yetişkin Köpek Konserve Mamasının içeriğinde koruyucu ve renklendirici herhangi bir madde bulunmamaktadır.

 

Exclusion Markasının Üretmiş Olduğu Yavru, Yetişkin Kedi Köpek Mamaları Nelerdir?

 

Yavru ve yetişkin köpekleriniz için onların doğalarına ve damak tatlarına uygun olarak üretilen Exclusion marka mamalar şu şekildedir;

 

Exclusion Mature Large Breed tavuk etli yaşlı büyük ırk köpek maması,

Exclusion Light Large Breed tavuk etli diyet büyük ırk köpek maması,

Exclusion Adult large Breed kuzu etli yetişkin büyük ırk köpek maması,

Exclusion Adult Large Breed balık etli yetişkin büyük ırk köpek maması,

Exclusion Adult Large Breed tavuk etli yetişkin büyük ırk köpek maması,

Exclusion Junior Large Breed tavuk etli yavru büyük ırk köpek maması,

Exclusion Adult Large Breed ördek etli yetişkin büyük ırk köpek maması,

Exclusion Mature Medium Breed tavuk etli yaşlı orta ırk köpek maması,

Exclusion Mature Medium Breed tavuk etli yaşlı orta ırk köpek maması,

Exclusion Light MEdium Breed tavuk etli diyet orta ırk köpek maması,

Exclusion Puppy Medium Breed tavuk etli yavru orta ırk köpek maması,

Exclusion Puppy Small Breed tavuk etli yavru köpek maması.

 

Sahip Olmuş Olduğunuz Köpekleriniz İçin Mama Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler Nelerdir?

 

Sahip olduğunuz köpekleriniz için onlara herhangi bir zarar vermeyecek olan bir mama seçerken dikkat etmeniz gereken şeyler şu şekildedir;

 

Köpeğinize aldığınız mamanın, köpeğinizin derisine sağlık, tüylerine parlaklık kazandırmalıdır.

Köpeğiniz mamayı tüketirken, mamanın tüketiminde herhangi bir sıkıntı olmamalı ve kolay sindirilebilmelidir. Köpeğinize seçtiğiniz mama aynı zamanda da sağlıklı olmalıdır.

Köpeğiniz mamayı tükettikten sonra, köpeğinizin güçlü bir kemik ve eklem yapısına sahip olmalıdır.

Mamanın içeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller, köpeğinizin organizmalarının ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılamalıdır.

Köpeğinizin kas yapısını ve kaslarını geliştirmeli, gelişimin yanında aynı zamanda da köpeğinizin kaslarını güçlendirmelidir.

Exclusion Hindili Yetişkin Köpek Konserve Maması

Köpeğinize alacağınız mamanın besin değerleri yüksek olmalı ve köpeğinizin beslenmesine dengeli bir katkı yapmalıdır. Besin değeri yüksek olan bir mamayı köpeğiniz tükettikten sonra, köpeğinizin çıkaracağı dışkı miktarlarında ciddi bir azalma olacaktır. Çünkü tükettiği mamanın çoğu metabolizmasında değerlendirilecektir. Köpeğinizin tüketmiş olduğu mama, köpeğinizin bağışıklık sistemini de güçlendirmeli ve böylece köpeğiniz çeşitli hastalıklardan rahatlıkla kurtulacaktır.