arama

Exclusion Dana Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Exclusion Dana Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması

Yetişkin köpeklerinizin için yani 5 ile 6 kg arasında olan köpeklerinizin oldukça uygun bir konserve mama olma özelliğini taşıyan Exclusion dana etli yetişkin köpek konserve maması, dana eti tüketmeyi seven tüm ırklar için tam uygun bir mama olma özelliğindedir.

 

Exclusion Dana Etli Yetişkin Köpek Konserve Mamasının İçeriği ve Bileşenleri Nasıldır?

 

Yetişkin köpekler için oldukça uygun olan konserve mamada;

 

%90 oranında dana eti, %0,3 oranında keten tohumu yağı, %0,08 oranında zeytinyağı, %0,06 oranında kurutulmuş hindiba küspesi, %0,04 oranında bezelye lifi, %0,01 oranında kurutulmuş nar, %0,01 oranında kurutulmuş domates, %0,01 oranında mojave yuka, mısır ve pirinç bulunmaktadır.

 

Exclusion dana etli yetişkin köpek konserve mamasının analitik bileşenleri ise;

 

%8 oranında ham protein, %7 oranında ham yağ, %3 oranında ham kül, %0,5 oranında ham lif, %80 oranında nem bulunmaktadır.

 

Konserve mamanın içeriğinde bulunan vitaminler ise;

 

2300 IU a vitamini, 100 IU D3 vitamini, 90 mg E vitamini, 11 mg C vitamini, 2,2 mg bakır sülfat pentahidrat, 1 mg bakır şelat hidrat aminoasiti, 21,5 mg çinko oksit, 9,2 mg çinko şelat aminoasiti, 5 mg mangan oksit, 2,2 mg mangan şelat hidrat aminoasiti bulunmaktadır. Exclusion dana etli yetişkin köpek konserve mamasının içeriğinde koruyucu katkı maddeleri ve renklendirici bulunmamaktadır.

 

Yetişkin Köpekler İçin Uygun Olan Yaş Mamayı Kullanacak Köpekler İçin Uygun Olan Beslenme Talimatı Nasıldır?

 

5 ile 6 kg arasında olan yetişkin köpekleriniz için uygun olan beslenme şekli gün içerisinde 400 gr’dan oluşacak bir porsiyon, köpekleriniz için uygun olacaktır. Ayrıca mamayı köpeğinize servis ederken yanında temiz ve taze su bulundurmanız iyi olacaktır.

 

Exclusion Marka Köpek Konserve Mamalar Nelerdir?

 

İtalyan marka köpek mama üreticisi olan Exclusion marka konserve mamalar şu şekildedir;

Exclusion Trout alabalık etli yetişkin konserve köpek maması,

Exclusion Salmon somon balığı etli köpek konserve mama,

Exclusion Turkey hindi etli yetişkin köpek konserve mama,

Exclusion Veal etli yetişkin köpek konserve mama,

Exclusion Lamb kuzu etli yetişkin köpek konserve mama,

Exclusion Fish balık etli yetişkin köpek konserve mama,

Exclusion Chicken tavuk etli yetişkin köpek konserve mama.

 

Sahip Olmuş Olduğunuz Köpeklerinizi Beslerken Onlar İçin Zararlı Olacak Olan Besinler Nelerdir?

 

Köpeklerin sahip olmuş oldukları metabolizma, diğer hayvan türlerine göre farklı olduğundan dolayı, diğer hayvan türlerinin tüketmesinde sıkıntı olmayan birçok yiyecek köpekler için sıkıntı yaratabilmektedir. Köpeklerin tüketecekleri bu besinler bazıları hafif şekilde rahatsızlıklar çıkarabileceği gibi bazı besinler ise ciddi rahatsızlıklara hatta köpeklerinizin ölmesine dahi yol açabilmektedir.

 

Aşağıdaki paragraflarda verilecek olan besin maddelerini köpeklerinizin tüketmemesi onların sağlığı açısından oldukça önem arz etmektedir. Bu bensin maddeleri ise;

 

Tavuk, kuzu ve buna benzer hayvanları kemikleri ve balık kılçığı: Tavuk, kuzu ve buna benzer hayvanların kemiklerini ve balık kılçığı tüketen köpeklerin sindirim sistemlerinde tıkanmalar ve sindirim sisteminde yırtılmalar meydana gelebilmektedir. Kemik ve kılçıklardan meydana gelen bu tıkanma ve yırtılmalardan dolayı köpeğinizin sürekli bir şekilde kusmasına, sindirim sisteminde meydana gelebilecek kanamalara ve hatta ölümüne sebep olabilecektir.

Exclusion Dana Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması

Kafeinli yiyecek ve içecekler: İçerisinde kafein, theobromine ve theophylline maddelerini içeren yiyecek ve içecekler köpeklerinizin kalp, damar ve sinir sistemlerini etkilemektedir. Yukarıda verilen maddeleri tüketen köpeklerin, merkezi sinir sistemi uyarılacak ve kalp atış sayısında ciddi bir artışa sebep olunacaktır. Theobrimine ve kafein maddelerinin köpeklerin ölmesine sebep olabilecek olan doz miktarı, kg bazında 100 ile 200 mg arası olarak belirlenmiştir. Bunun daha azı oranda olabilecek tüketimlerde ise, köpeklerinizde felçler meydana gelebilmektedir. Hatta daha az oranlı tüketimlerde de ölümler meydana gelebilmektedir.