arama

Exclusion Balık Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Exclusion Balık Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması

Öncelikle belirtmek isterim ki evcil hayvanlarımıza nasıl bir özen gösterirsek ( yaşam tarafından onlara sunduğumuz lüksler, artılar ve eksiler ) bu evcil hayvanımızın sağlığına yansıyacaktır aynı zamanda ömrünün tam anlamıyla uzamasına,   hastalıklara karşı direncinin artmasına artı puan sağlayacaktır. Evcil hayvanlarımız için en doğru, en iyi olan mama ve çeşitlerini her zaman veteriner hekimler daha iyi sentez ve analizler yaparak doğru bilgileri sizlere yansıtacaktır.

 

Evcil hayvanlarımız için temizliklerine nasıl özen gösteriyorsak doğru olan onların beslenmesinde de yine aynı şekilde aynı özeni göstermeliyiz. Bunlara göre şimdi siz değerli okurlarımıza bu konumuzdaki makale de başlıktan da anlaşılacağı gibi bir köpek mamasından bahsedeceğiz. Fakat alışa gelmiş durumlar dışında bir mama olarak sunuma çıkan Exclusion Balık Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması tam anlamıyla yetişkin köpeklerimize sunulabilecek ideal mamalardan birisidir.

 

Adından da anlaşılacağı gibi Exclusion Balık Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması, kullanımı yetişkin köpeklere uygun görülmüştür. Konserve halindedir ayrıca içerisinde balıketi bulunmaktadır. Balık bilindiği üzere protein kaynağıdır ayrıca köpekler için çok yararlı ve enerji veren dengesini sağlamasını gerektiren gıdalar arasında bunu görmek gerçekten çok güzel. Tamamen köpeklerimiz düşünülerek yapılmış bir mama ile bu makalede karşınıza çıkıyoruz değerli okurlarımız. Bu mamamız yetişkin köpekler için demiştik ayrıca balıklı tüm ırkları içerisinde barındırıyor ve tam mamadır. Piyasada 400 Gram konserve mama halinde satışa sunulan ürünün fiyatı internet üzerinde 8 ila 10 TL arası değişmektedir.

 

Ürün içerisinde bileşimlerden bahsetmek gerekirse %90 değerinde balıketi,   mısır,   pirinç,   keten tohumu yağı 0. 3%,   zeytinyağı 0. 8%,   kurutulmuş hindiba küspesi 0. 06%,   bezelye lifi 0. 04%,   kurutulmuş nar 0. 01%,   kurutulmuş domates 0. 01%,   mojave yuka 0. 01% bulunmaktadır. Bunların yanı sıra analitik bileşenler başlığında incelemek gerekirse: Protein %9,   ham yağlar %5,   ham kül %4,   ham lif %0. 6,   nem %81 olarak ürün içeriğinde yer almaktadır. Katkılar ve besinsel ilaveler olarak ise : A Vitamini A 2. 300 UI,   D3 Vitamini 100 U. I,   E Vitamini 90 miligram,   C Vitamini 11 miligram,   bakır sülfat penta hidrat 2. 2 miligram,   aminoasitler,   bakır şelat hidrat 1 miligram,   çinko oksit 21. 5 miligram,   amino asitler çinko şelat hidrat 9. 2 miligram,   mangan oksit 5 miligram,   amino asitler manganez şelat hidrat 2. 2 miligram bulunduran ürün içeriği oldukça geniş ve kullanıma açıktır.

 

Ayrıca belirtmek gerekir ki ürün içerisinde kesinlikle koruyucu ve renklendirici madde içermez. Son kullanma tarihi ürünün paketinin altında basılı tarih ve lot numarasında yazmaktadır. Nasıl koruyacağınız konusunda bilgi verecek olursak eğer serin ve kuru yerde ağızı kapalı şekilde muhafaza edilmelidir. Açıldıktan sonra yine aynı şekilde muhafaza edebilirsiniz. Ürünü doğrudan birebir veya uzaktan sıcaklık alacak yerlerden ve nemden koruyunuz. Her zaman taze su bulundurmayı ihmal etmeyiniz.

Exclusion Balık Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması

Marka inceleme konusuna gelecek olursak eğer Exclusion adlı marka geçmişten bu güne düzenli şekilde ürettiği kedi ve köpek mamaları ile birçok ilde birçok ilçede ve birçok insan tarafından kedilerine,   köpeklerine kısacası hayvanlarına mama tercihlerinde büyük önemli bir unsur olmuştur. Ancak yine de kendi evcil hayvanınız ile birlikte doğru yaş seçimi mamalar kullanmak daha önemlidir. Kesinlikle ürün hakkında ne kadar doğru bilgiler versek dahi evcil hayvanlarınız ve hayvanınız için en doğrusunu veteriner hekimler belirlemektedir. En yakın veteriner hekimliğine evcil hayvanınız ile beraber gidip en doğru tercih olan mamayı seçebilirsiniz.