arama

Exclusion Alabalıklı Konserve Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Exclusion Alabalıklı Konserve Maması

Yeni köpek edinen köpek sahiplerini en çok düşündüren konulardan bir tanesi de, köpeklerinin nasıl eğitilmesi gerektiğidir. Köpeklerin eğitimi, aynı evi paylaşan köpek sahipleri için gerçekten önemlidir. Verilen komutlara uymayan, yapmaması gereken birçok olumsuz davranışı sergileyen bir köpekle aynı evde yaşamak gerçekten çekilmez olabilir. İyi eğitilmiş bir köpekle aynı evde yaşamak ise son derece keyifli olabilir. Ancak, köpek eğitimi oldukça sabır isteyen ve zaman ayrılması gereken bir faaliyettir. Köpeğinizi eğitmeye başlamadan önce, ne yapmanız gerektiğini, komutları köpeğinize hangi yollarla öğretmeniz gerektiğini bilmeniz gerekecektir.

 

Köpeğinizin eğitiminin daha başarılı olması için bazı ipuçlarını bilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Köpeğinizle eğitime keyifsiz olduğunuz, canınızın sıkkın olduğu zamanlarda ara vermelisiniz. Köpeğinizle eğitim çalışması yapacağınız günler, neşeli ve enerji dolu olmalısınız ki, pozitif yanınız köpeğinizi olumlu olarak etkilesin. Ayrıca keyfinizin bozuk olduğu günlerde, köpeğinizin yapamadığı şeyler ile ilgili sinirlenip, köpeğinize bağırmanız ve kötü davranmanız muhtemeldir. Eğitimler hem köpek tarafından, hem de köpek sahibi tarafından, zevkli bir faaliyete dönüştürülmelidir.

 

Köpeğinizin yemek saati sonrasında eğitim yaparsanız, köpeğiniz eğitime çok konsantre olamayabilirdir. Eğitim saatlerinizi, köpeğin yemek saatleriyle çakıştırmamanız bu nedenle önemlidir. Köpeğinizin yapabildiği her şey için onu ödüllendirmeniz, onun daha çabuk öğrenmesini kolaylaştırabilir. Vereceğiniz ödülü, yapmasını istediğiniz hareketin hemen arkasından vermelisiniz ki, köpeğiniz bu ödülü neden aldığını anlasın. Köpeğinizin yapamadığı uygulamalar için, köpeğinizi kesinlikle dövmeyin, ona vurmayın. Kaba kuvvet, hiçbir canlıya uygulanmaması gereken, barbarca bir yaklaşımdır. Köpeğiniz sizin yanınızda olmaktan keyif almalı ve bu sayede sizin sözünüzü dinlemesi kolaylaşmalıdır.

 

Bazı komutları köpeğinize öğretmek uzun sürebilir ve sürekli tekrarlar yapmanız gerekebilir. Böyle durumlarda, sabırlı olmalısınız ve sinirlenip kendinizi kontrol edemeyeceğinize inanıyorsanız, hemen eğitime ara vermelisiniz. Köpeğinizle eğitim saatlerini öyle sakin ve güleç geçirmelisiniz ki, köpeğiniz öğrenirken mutlu olsun ve eğitimleriniz daha verimli geçsin. Eğer bu konuda yetersiz olduğunuzu düşünüyorsanız, köpeğinizin eğitimi için, köpek eğitim merkezlerinden yardım alabilir, köpeğinizi eğitilmesi için bu merkezlere bırakabilirsiniz. Ancak köpeğinizi bir eğitim merkezine verecekseniz, kesinlikle çok dikkatli olmalı ve merkezde köpeğinize iyi davranılacağından ve iyi bakılacağından emin olmalısınız. Sadece para kazanmak amaçlı açılan, aslında eğitimle çok da ilgisi olmayan ve eğitim verirken köpeklere iyi davranmayan birçok eğitim merkezi olduğu düşünülürse, köpeğinizin güvenliğini tehlikeye atmamalısınız.

 

Köpek sahiplerinin, köpeklerinin eğitimi dışında düşündüren bir konuda, köpeklerinin nasıl sağlıklı beslenmeleri gerektiğidir. Her köpek sahibi bu konuda telaşlanır ve aklı karışır. Çünkü, piyasaya çıkarılan o kadar çok köpek maması markası ve çeşidi vardır ki, bunların arasından en doğru seçimin yapılması, çok karışık bir iş gibi görünebilir. Aslında köpek maması seçimi yapmak düşünüldüğü kadar zor ve karışık bir iş değildir. Önemli olan, kaliteli ve sağlıklı bir köpek mamasında olması ve olmaması gereken besin gruplarını ve köpeğin ihtiyaçlarını bilmek yeterlidir. Eğer köpek maması seçiminizi yaparken aklınız çok karışıyor ve doğru karar veremediğinizi düşünüyorsanız, bu konuda veteriner hekiminize danışmalı ve köpeğinizin sağlığını tehlikeye atmamalısınız.

Exclusion Alabalıklı Konserve Maması

 Exclusion Alabalıklı Konserve Maması, köpeğiniz için hazır mama seçerken, orta kalitede olduğunu bilmeniz gereken bir mamadır. İçeriğinde yüksek oranda balık bulunan mama, bu anlamda olumludur. Balık içerikli mamalarda bulunan omega 3 ve 6 vitaminleri, köpeklerin gelişimi için çok önemlidir ve balıklı mamalar özellikle yaz aylarında tercih edilebilir. Ancak mamanın içeriğinde bulunan mısır ve pirinç gibi köpekler için kalitesiz sayılan tahıllar, köpeklerin sağlığını olumsuz etkileyecektir. Tahılların köpeklerde obezite, diyabet ve alerjiye neden olduğu düşünülürse, bu anlamda mamanın kalitesi düşecektir.