arama

En Ucuz Proplan Mama

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

En Ucuz Proplan Mama

Günümüzde çoğu kişi evlerinde birer evcil hayvan besliyor onları seviyor. Peki ya onlara doğru bakımı uyguladığımızdan veya doğru mamaları verdiğimizden emin miyiz? Her şeyden önce bir hayvan sever olarak bunun büyük bir önem taşıyan konu olduğunu belirtmek isterim. Çünkü sonuç olarak onlarda birer canlı ve yaşadıkları süre boyunca iyi davranılmayı ve kaliteli mama yemeyi hak ediyorlar.

Köpeğinize doğru miktarda vereceğiniz mama köpeğinizin sağlığı açısından çok önemlidir bunun yanında kullanacağınız mamanın kalitesi de önem teşkil etmektedir. Mamanın protein, yağ, mineral ve vitaminler açısından zengin içeriğe sahip olması gerekmektedir. Köpeğinizin aldığı besinler, köpeğinizin diş ve kemiklerinin sağlıklı olmasını hatta aynı zamanda tüylerinin de parlak ve bakımlı görünmesini sağlar. Ayrıca köpekler yaşları ilerledikçe fizyolojik nedenlerden ötürü farklı ve kaliteli mamalara (besinlere) ihtiyaç duyarlar.

Proplan, hem ekonomik hem de kaliteli mamalar üretiyor. Kaliteli mamanın hayvanlar için olan önemi çok büyük. Bir hafta boyunca doğru şekilde beslenmeseniz ne olur hiç düşündünüz mü? Cildiniz soluklaşır, zayıflarsınız, güçsüzleşirsiniz ve hemen hasta olursunuz. Aynı şey hayvanlar içinde geçerlidir. Tabi bu yaştan yaşa fark eder. Örneğin açlığa genç biri birkaç gün dayanabilirken yaşlı biri daha az dayanacaktır. Aynı şey hayvanlar içinde geçerlidir.

Proplan mamalar, her yaştan her cinsiyetten hayvana hitap eder. Çünkü yapılması gereken budur. Her hayvanın ayrı besin grupları tüketmesi gerekir. Hatta aynı hayvan cinsinde, cinsiyet, yaş veya ırka göre bile mamalar farklılık gösterebilir. Örneğin yaşlı bir köpek tek bir çikolata yese bile kör olma ihtimali çok yüksektir ancak, genç yaşta bir köpeğin tek bir çikolatadan kör olma ihtimali zayıftır.

Proplan sizi uyarıyor. Köpeğiniz için mama seçerken önce köpeğinizin ırkına ardından yaşına bakıp mamasını seçin. Kediler için ise durum biraz farklı, önce kedinizin yaşına bakın ardından daha önce kısırlaştırma operasyonu geçirip geçirmediğini teşhis edin ve mamasını bu durumları göz önüne alarak seçin. Ayrıca günümüzde sağlıksız tüyleri olan kediler için özel mamalar üretilirken aynı şekilde obezitesi olan kediler içinde özel mamalar üretilmektedir. Kedi mamalarında özellikle dikkat edilmesi gereken bir konu da kedinizin alerjen ligidir. Eğer kediniz alerjenik ise, bu duruma özel üretilen mamalardan almanız çok önemlidir aksi takdirde kedinizin sağlığına zarar verirsiniz. Bu durum köpekler içinde geçerlidir ve oldukça tehlikelidir.

Çoğu kişi köpeklerin ve kedilerin etobur olduklarını söylerler ve ev ortamında oldukları için mama almak yerine evde pişen et yemeklerinden, balıklardan veya tavuklardan arta kalanları hayvanlarına yedirmeyi tercih ederler. Bu çok yanlış bir beslenme düzenidir. Çünkü sizin artıklarınızla alacağı besin değerleri bir köpek veya bir kedi için oldukça düşüktür ve kendi evcil hayvanınızın sağlığı ile oynamış olacaksınızdır. Bu yüzden ekonomik Proplan mamaları çok ideal. Evcil hayvanlarınızın sağlığı güvence altında olsun. Mamalardan alacağı besin değerleri emin olun ki sizin artıklarınızdan daha fazladır ve eğer ekonomik olarak bu sizi zorluyorsa Proplan en ucuz mamadır.

En Ucuz Proplan Mama

Sonuç olarak, siz birer evcil hayvan sahibi olarak belirli bir sorumluluğun altına girmiş bulunmaktasınız ve bu sorumluluğu olabildiğince kaliteli yerine getirmelisiniz. Evcil hayvanınıza güzel bakarak, kaliteli ve sağlıklı mamalar yedirerek onları koruyabilir ve güzel bir yaşam yaşatabilirsiniz. Ayrıca dünyada bu konuyu ciddiye alan insan sayısı epey az bu yüzden insanları bilgilendirmek adına sokakta gördüğünüz hayvan sahibi insanları uyarabilir ve onların hayvanları içinde güzel yaşam olanakları sağlamaya vesile olabilirsiniz.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER