arama

BritCare Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

BritCare Yavru Köpek Maması

BritCare Köpek Maması geyik, kuzu ve somon eti içerikli üretilmektedir. İçerik olarak kuzu ve somon etli olanlar tahıl içerirken, geyik etli olanlar tahıl içermez. Tahıl olarak mamanın içeriğinde sadece pirinç bulunmaktadır. Yüksek olarak et içeren mamada bulunan diğer maddeler dengeli bir değerdedir. Ayrıca büyük, orta ve küçük ırklara özel üretim yapılmaktadır. Farklı ebatlarda paketler halinde satış yapılmaktadır.

Özellikle yavru köpekler çok daha enerjik bir yapıdadır. Yavru köpeklerin kas ve bağışıklık sisteminin gelişimi açısından vitamin, protein açısından zengin olan bu mamanın tercih edilmesi yavru köpeğin gelişimi için avantaj olacaktır. Yavru köpeklerin beslenmesi ırkına ve büyüklüğüne göre değişmektedir. İskelet sistemi ve sindirim sistemi gelişmediğinden başaltı aylık olmayan köpek yavrusu için katı gıdaya geçmek mümkün olmamaktadır. Bu aylardan sonra katı gıdaya geçmek mümkün olacaktır. Bu aylardan sonra büyüme yavaşlar. Büyüme döneminde verilen beslenme alışkanlığı yaşamları süresince etkili olacağından yavru köpeğin beslenme alışkanlığı edinmesi çok önemlidir.

BritCare yavru köpek maması yavruya gerekli olan enerjiyi sağlamaktadır. Bu mamanın sunduğu besin değerler bakımından kalitesi sayesinde sindirim, eklem, kas gibi gelişmelerinde olumlu etki sağlamaktadır. Mama içeriğinde bulunan tanelerin ebadı, şekli, yoğunluğu ve yapısı yavru köpeğin çene ve diş yapısına uygunudur. Protein, mineral, vitamin, yağ gibi maddeler yavru köpeğin gelişimi göz önünde bulundurularak oranlanması yapılmaktadır. Bu sayede minik köpeklerin gün içerisinde harcayacakları enerjiyi karşılayabilecek derecede besin yüklemesi yapılabilmektedir.

Köpek beslemek insan psikolojisi üzerinde olumlu bir etki yaratmaktadır. Köpekler insanlara büyük bir sadakatle bağlıdır, sevecendir ve iyi bir dosttur. Özellikle henüz yavru iken alınan köpekler istenildiği şekilde terbiye edildiğinde tüm konuklarımıza uymaktadır. Sağlıklı bir şekilde bakıldığında, ihtiyaçları ve beslenmesi konusunda gerekli özen gösterildiğinde uzun yıllar yaşam içerisinde arkadaş olarak yanımızda bulunurlar. Onların sağlıklarına gösterilebilecek özen içerisindeki en önemli faktör beslenme faktörüdür. Yavru köpeğinizin ihtiyacını karşılayacak şekilde ama aşırıya kaçıp onun kilo almasına sebep olmayacak şekilde bir beslenme programı uygulanmalıdır.

Onun porisyonlarını küçük küçük bölerek, yerken yorulmasına sebep olmayacak şekilde gün içerisinde 4 ile 6 öğün olarak beslemek gerekmektedir. Küçük öğünler halinde beslenen köpeğimiz hem yerken yorulmaz hem de eyleminden sıkılmaz. Elbette ki yavru köpeklerin bakımını en iyi anneleri yapar. Ancak bunun mümkün olmadığı zaman yavru köpekler bizlerin bakımına ve korunmasına muhtaçtırlar. Küçükken yavru köpekler üzerinde uyguladığımız beslenme alışkanlığı ve eğitimi onların yaşamı boyunca etkili olacağından oldukça dikkatli şekilde davranmak gerekmektedir. Beslenme konusunda tercih yaparken mutlaka köpeğinizin de davranışlarını gözlemlemek gerekir. Şayet çok markalı diye duyduğumuz bir ürünü satın almış isek ama köpek bunu severek yemiyor ise bu konuda ısrarcı olmamak gerekir.

BritCare Yavru Köpek Maması

Köpeğin her mama değişimi sonrası dışkısını, mide bulantısı yaşayıp yaşamadığını takip etmek gerekmektedir. Şayet köpek kusuyor, kaşınıyor ise mutlaka mamayı değiştirmek gerekir. Veteriner ile de görüşerek köpeğinizin kilosuna, cinsine en uygun olan kalori miktarını öğrenmek suretiyle de mamaları belirleyebiliriz. Piyasada köpeklerin boyu ve kilosuna, yaşına, cinsine göre birçok çeşitli mama yer almaktadır. BritCare yavru köpek maması yavru köpeğiniz için gerekli olan tüm besin değerlerini içermektedir. Onun gün boyu koşup oynarken harcayacağı enerjiyi karşılayacak donanıma sahip olan mama düşük kalorilidir. Oldukça güvenilirdir. Piyasada yer alan diğer emsallerine göre oldukça ekonomik bir fiyata sahip olan bu mama farklı ebatlarda ve boylarda satışa sunulmaktadır.