arama

BritCare Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

BritCare Köpek Maması

Kendinize yeni bir ev arkadaşı, sadık bir dost edilmeye karar verdiyseniz, köpeklere olan ilgi ve sevginizden şüphe duymamak gerekir. Eğer bir köpeği sahiplenip, evinizde onunla beraber yaşama niyetindeyseniz, bir defa daha enine boyuna düşünmeli, kararınızı ona göre vermelisiniz. Çünkü evinizde bakacağınız köpeği, evinize getirdiğiniz an, tüm sorumluluğu size ait olacaktır. Köpeğinizin bakımı, eğitimi, her gün düzenli olarak gezdirilmesi, veteriner kontrolleri, aşı takibi ve sağlıklı bir şekilde beslenmesi, uzun süreçte sizi bıktırabilir. İlk hevesle evinize bakma düşüncesiyle getirdiğiniz köpeğinizi, size ve evinize alıştıktan sonra, ağır gelen sorumlulukların ardından, bakmaktan vazgeçer ve evden atarsanız, masum köpeğinizi çok incitmiş, çok üzmüş olursunuz.

Gerçekten büyük sorumluluk ve özveri isteyen köpek bakımı, maalesef bazen bu tür üzücü olayları da beraberinde getirebiliyor ve buda hiçbir günahı suçu olmayan köpekleri zor durumda bırakabiliyor. Bu nedenle, bir köpek sahibi olmak istiyorsanız, önce o köpeğin tüm sorumluluğunu sonuna kadar alıp alamayacağınıza çok net bir şekilde cevap vermelisiniz. Bu küçük ama etkili uyarıyı yaptıktan sonra, köpeklerin bakımı ve beslenmeleriyle ilgili, yeni köpek sahibi olanlar için bazı konulara değinip, bu konuda ipuçları sunabiliriz.

Evinize getireceğiniz köpeğiniz için, ilk ve belki de en önemli yapmanız gereken şey, köpeğinizin sağlık takibini ve aşılarını yapacak veteriner hekim ile görüşmek olacaktır. Köpeğinizi aldığınız zaman, hiç zaman kaybetmeden, köpeğinizi veteriner hekimiyle tanıştırmalı, aşı takvimini oluşturmalı ve ilk kontrolünü yaptırarak köpeğinizin genel sağlık durumuyla ilgili bilgi edinmelisiniz. Köpeğiniz artık evde sizinle yaşayacağına göre, evde onunda bazı ihtiyaçları olacaktır. Köpeğinizi eve getirmeden önce, köpeğinizin evde ve dışarı çıktığınızda kullanacağı malzemeleri satın almalısınız.

Köpeğinizin nasıl besleneceği konusunu, veteriner hekiminize gittiğinizde görüşmeli, fikirlerini almalısınız. Kendinizde bunun dışında araştırmalar yapmalı, köpeğinizin sağlıklı beslenmesi konusunda hata yapmamak için elinizden geleni yapmalısınız. Çünkü sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenmeyen köpekler, birçok hastalıkla mücadele edecek, gelişimi sıkıntılı olacak ve ömrü kısalacaktır. Tüm sorumluluğunu, sonuna kadar almaya karar verdiğiniz köpeğiniz için, bu çok dikkat etmeniz gerekecek bir ayrıntı olacak. Köpeğinizi beslerken önemsemeniz gereken bazı noktalar köpeğinizin salığını korunması ve gelişiminin doğal bir şekilde tamamlanması için, size yardımcı olacaktır. Köpeğinize zararlı olan ve asla tüketmemesi gereken gıdalarla köpeğinizi beslememelisiniz. Kahve, çay, sakız, şeker, çiğ yumurta, yemek artıkları, yağlı yiyecekler, mayalı hamur, tuz ve baharatlar, köpeklere ciddi olarak dokunan ve asla verilmemesi gereken gıdalardan bazılarıdır. Süt ve süt ürünleri, köpeklerde büyük boyutlarda ishal yapabileceğinden verilmemelidir.

Köpek sahipleri, köpekleri için hazır mama alırken, genel olarak, çok özensiz davranıp, mamanın fiyatına göre karar verirler. Bu tarz bir seçim, köpeğiniz için olmaması gereken bir durumdur. Köpek maması tercih ederken, alacağınız mamanın içeriği köpeğinizin sağlığına yön verecektir. İyi bir mamada olması gereken et ya da tavuk, köpeğin alması gereken hayvansal protein oranı için önemlidir.

BritCare Köpek Maması

Burada dikkat edilmesi gereken, et yan ürünlerinin mamada bulunmaması gerektiğidir. Başka bir önemli noktada, köpek mamalarında katkı ve kimyasal maddelerin bulunmaması gerektiğidir. Tahıl oranı düşük olan mamalar ise, köpeklerin sindirim sistemi ve alerjik özellikleri nedeniyle tercih edilmesi gereken mamalardandır. BritCare köpek maması, içeriğinde yeterince bulunan protein miktarı, soya, kimyasal ve katkı maddeleri içermemesi, tahıl oranı çok düşük ve tahıl olarak sadece pirinç kullanılan, köpek mamasını kaliteli yapan özelliklere sahip bir köpek mamasıdır. İçeriğinde bulunan, şeker pancarı küsmesi, köpek mamasında olmaması gereken tek maddedir. Genel olarak kaliteli olduğu düşünülen bu mamayı, köpeklerinizin beslenmesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.