arama

Bonnie Biftekli Yetişkin Kuru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Bonnie Biftekli Yetişkin Kuru Köpek Maması

Köpeklerin beslenmesi eğlenceli olduğu kadar büyük sorumlulukları da yanında getirir. Köpekler sahiplerine bağımlı olarak hareket eden hayvanlar olsa da ve bu konu da beslenmeleri açısından zorluk doğursa bile sadakat duyguları ve insanlara duydukları yoğun sevgi köpek beslenmeyi çekici kılmaktadır. Köpeklerin beslenmesinin getirdiği sorumluluklar arasında tüylerinin düzenli olarak taranması, sağlıklarının iyi olması açısından düzenli ve zamanında yapılması gereken aşılar, tuvalet eğitimleri sayılabilir.

Köpeklerin beslenme ihtiyacı belki de köpeğin sağlığı belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Köpeklere mama alınırken bu mamalar özenle seçilmeli köpeğin yaşı, kilosu, ırkı, cinsi dikkate alınarak seçim yapılmalıdır. Yanlış mama seçiminin köpeğin sağlığı açısından kötü sonuçlar doğurabilir. Yanlış mamalarla beslenen köpekler de ağız kokusu, çabuk pirelenme, deri ve tüylerde cansızlık ve kötü kokma, aşırı dışkı gibi problemler görülebilir. Bu problemler ise daha büyük sorunların doğmasına neden olabilir.

Bonnie biftekli yetişkin kuru köpek maması köpeklerin günlük beslenmelerine uygun olarak doğal bileşenlerle oluşturulmuştur. İçerisindeki vitamin ve minerallerle köpeğin günlük ihtiyaç duyduğu bütün ihtiyaçlar karşılanır. Bu mama ile köpekler tam ve dengeli olarak beslenir. Günlük beslenme ihtiyaçları karşılanır ve köpeğin gününün enerjik huzurlu geçmesini sağlar.Bonnie biftekli yetişkin kuru köpek mamasının bileşenleri; ham protein, ham yağ, ham selüloz, nem, ham kül, metabolik enerji, kalsiyum, fosfor, bakır sülfat ile köpeğin sağlına faydalı olacak bileşenleri karşılar.

Bonnie biftekli yetişkin kuru köpek mamasının faydaları; lezzetli ve sindirimi kolay kuzu eti köpeğin protein ihtiyacını karşılar pirinç ise köpeğin enerji ihtiyacını karşılayarak köpeğin durgun olmasını engeller. İçeriği ile köpeğiniz açısından birçok fayda sağlar. İçeriğindeki hayvansal protein ile köpeğinizin saldırgan olmasını engeller yani köpeği uysallaştırır. Köpeğin ürkek olmasını engeller, kronik deri veya kulak enfeksiyonlarını oluşmasını engeller, böbrek üstü bezlerini ve tiroit bezlerini korur, kusma ishal gibi sorunların oluşmasını engeller. Aşırı tüy dökme, tüylerin ve derinin solgun gözükme problemlerini engeller. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korunmasına yardımcı olur. Ayrıca Kendi etrafında dönme ve kuyruk kovalama, Pigmentasyon eksikliklerini engeller. Hamile köpekler için annenin ihtiyaç duyduğu vitaminleri sağlar ayrıca anne karnındaki yavrunun da gelişimini destekler. Emziren köpekler için süt oluşumunu destekler.

Bonnie biftekli yetişkin kuru köpek mamasının kullanımı; bu mama kullanılırken özellikle köpeğin kilosu dikkate alınmalıdır. Kilosuyla orantılı olarak mama oranı arttırılmalıdır.

Kullanım önerisi; Bonnie biftekli yetişkin kuru köpek maması paketler halinde piyasaya sürülmektedir. Bu paketler üzerinde kullanım şablonları bulunmaktadır ancak yine de belirtmekte fayda olan hususlar bulunmaktadır. Köpeğe verilecek mama miktarı köpeğin kilosuna göre belirlenmelidir. Mama köpeğe temiz bir kap su ile verilmesi köpek açısından faydalıdır. Mama direk gelecek güneş ışığından korunmalıdır ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır. Bu mamalar köpeklerin kullanımı açısından uygundur. İnsanları sağlık açısından kötü yönde etkileyebilir bu yüzden insanlara önerilmez.

Bonnie Biftekli Yetişkin Kuru Köpek Maması

Markalar; aynı bileşenlere ve içeriğe sahip birçok mama bulunmaktadır. Bu mamalar arasında fark yaratan ise bileşenlerin kalitesidir. Dikkate alınması gereken bir diğer unsur ise köpeğin istekleri, mamaya yaklaşımıdır.Bonnie biftekli yetişkin kuru köpek maması yüksek kaliteli bileşenlerle oluşturulmuş ve paketler halinde piyasaya sürülmüştür. Bu mamalar petshop ve büyük marketlerden temin edilmelidir. Mama aynı marka adı altında taklit olarak satılabilir. Bunları almaktan kaçınılmalıdır. Son kullanma tarihi geçmiş ve paketleri yırtılmış ürünleri almayınız. Bu ürünler köpeğinizin sağlığını kötü yönde etkileyebilir, zehirlenmeye yol açabilir.